Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-03-25

Krizë edhe në Portugali

Sa vijn e shtohen problemet pr zonn euro. Pas problemeve me Greqin, me nj rritje t defiitit buxhetor po prballet edhe Portugalia. Ekspertt thon se kto jan shenjat e para q tregojn se kriza greke do t prek me rradh t gjitha ekonomit e dobta t eurozons. Pritet q n mbledhjen e nesrme, Parlamenti t mira

No Pic available
  • 2010-03-24

Ligji i SHISH-it, në dorë të EURALIUS

Meta: Jo votim pa u konsultuar me BE-në e NATO-n Pas diskutimeve n komisionet parlamentare, ligji i ri i Shrbimit Informativ Shtetror, aktualisht ndodhet n duart e ekspertve t EURALIUS. Burime pran PD-s bjn t ditur se prej disa ditsh ekspertt e misionit evropian t asistencs p

No Pic available
  • 2010-03-21

Durrës-Kukës:Galeria e Jugut sheh dritë, tuneli hapet më 15 maj për qytetarët

Automjetet e shumta, kryesisht ato q vijn nga Kosova, do t deprtojn drejt tunelit t Thirrs, pr t ardhur drejt Tirans n mesin e majit t ktij viti. Punt kan avancuar dhe pritet q tuneli t vihet n dispozicion t automjeteve brenda muajit maj 2010. Ky fakt sht konfirmuar nga zvendsministri i Punve Publ

FMN: Jo rritje pagash
  • 2010-03-21

FMN: Jo rritje pagash

Fondi Monetar Ndrkombtar i krkon qeveris q t trhiqet nga rritja e pagave dhe pensioneve gjat ktij viti, pr t mbajtur nn kontroll financat e drobitura publike. N nj deklarat zyrtare t publikuar nj dit m par, FMN thot se qeveria nuk duhet t bj n 2010-n rritje reale t pagave pr administratn

No Pic available
  • 2010-03-19

Ligji i SHISH-it, ambasadorët: Gati për asistencë

Withers: Jemi të gatshëm të ndihmojmë McIlwam: Konsultime me ekspertë ndërkombëtarë Ambasadort e vendeve perndimore shprehen t gatshm t asistojn hartuesit dhe shqyrtuesit e projektligjit pr Shrbimin Informativ Shtetror. N nj tryez t organizuar dje nga fondacioni i is

Agjencitë e këmbimit refuzojnë kuotën 140
  • 2010-03-18

Agjencitë e këmbimit refuzojnë kuotën 140

Monedha e prbashkt europiane, euro, fitoi 24 qindarka dje kundrejt lekut, duke shnuar nj rekord t ri shumvjear, por shumica e agjencive t kmbimit valutor refuzuan t shkojn prtej kuots psikologjike prej 140 leksh pr euro, duke “sakrifikuar” n disa raste edhe fitimet e veta. Eu

No Pic available
  • 2010-03-18

PD e PS nuk arrijnë kompromisin, nuk hapen kutitë

Opozita braktis mbledhjen, PD miraton e vetme nismën e PS-së Ndryshohet nisma e PS-së, miratohen amendamentet e PD-së Vetm 24 or pas miratimit n parim t nisms ligjore t PS-s pr komisionet hetimore pr t ciln u duk se palt do t gjenin gjuhn e prbashkt, mazhoranca dhe opozita