Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-03-18

Manifakturat e partive politike dhe media

Marrëdhëniet e politikës me median kanë nisur me teoritë e manipulimit. Këto teori e trajtojnë pasqyrimin mediatik të politikës si praktikë të propagandës. Marrdhniet e politiks me median kan nisur me teorit e manipulimit. Kto teori e trajtojn pasqyrimin mediatik t polit

No Pic available
  • 2010-03-18

Rimbursimi, thembra e Akilit e sistemit të TVSH-së

Nga nj studim q u shtkshillave q kan dhn misionet e FMN-s n vendet me t ardhura t ulta dhe t mesme nga nj grup studiuesish t London School of Economics, t bie n sy fakti se vetm 15 pr qind prej tyre i prkasin rimbursimit t TVSH-s dhe rrall her vihet re ndonj kshillim n lidhje me ndihmn q u duhet d

No Pic available
  • 2010-03-18

Kur demagogët shkruajnë historinë

Pse Ardian Klosi nuk mund t prballet me Ismail Kadaren? N datn 8 mars gazetari gjerman, Michael Martens, ka shkruar n gazetn prestigjioze "Frankfurter Allgemeine Zeitung" nj artikull. Ky shkrim vjen n vijim t debateve q ka zgjuar n Shqipri e n trevat mbarshqiptare libri i studiuesit zviceran, Oli

No Pic available
  • 2010-03-17

Ministria e Brendshme, padi penale PS për falsifikim kartash e panik te qytetarët

Ministria e Brendshme paditi sot penalisht PS pr falsifikim t dokumentave t identitetit si dhe prhapje t informatave t rreme, q ngjallin panik. Padia ka pr baz deklaratat publike t kryetarit t grupit parlamentar t PS, Gramoz Ruci n Kuvend si dhe n disa media "Sot m dat 16.03.2010 mbshtetur n

Kalaja gërmohet me ekskavator
  • 2010-03-17

Kalaja gërmohet me ekskavator

Grmimet n muret e Kalas s Tirans kan humbur vlerat arkeologjike dhe ato historike pasi jan kryer n mnyr primitive, me ekskavator nga firma q po kryen punimet n rrug pa respektuar kriteret arkeologjike. Ekspert t fushs akuzojn institucionet shtetrore prgjegjse pr kryerjen e punimeve pa pr

No Pic available
  • 2010-03-12

OSSH pranon gabimet me faturat, furtunë shkarkimesh

T gjitha faturat e energjis elektrike t fundvitit, po rillogariten nga ekspertt ek, q kan mbrritur pran Operatorit t Sistemit t Shprndarjes dhe dmi do t’u zbritet konsumatorve n faturn e marsit ose t prillit. OSSH ka pranuar gabimet n prllogaritje, por ka mohuar q t ket patur udhezime pr mnyrn

No Pic available
  • 2010-03-11

Pollo e Lohan mbledhin komitetin antikorrupsion

Komisioni Europian po mbshtet luftn ndaj korrupsionit n vendin ton, nprmjet zbatimit t nj projekti q kap vlern e 2,1 milion eurove. Ministri i Shtetit, Genc Pollo dhe Ambasadori i delegacionit t Bashkimit Europian n vendin ton, Helmut Lohan, kan drejtuar mbledhjen e radhs s komitetit q po implemento