Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-08-27

Shqipëri-Kosovë, ndizet debati për HEC-in e Zhurit

Koncesioni Pas ministres kosovare t Ekonomis pr vijim t projektit, Prifti deklaron se nuk ka vendim Hidrocentrali i Zhurit q pritet t ndrtohet nga qeveria e Kosovs po kthehet n konflikt me qeverin shqiptare. I parashikuar pr t’u ngritur n nj zon pran kufirit verior t vendit dhe me impakte neg

No Pic available
  • 2010-08-26

Prifti: Kontrata koncesionare mbi lumin Kardhiq, tërësisht ligjore

Çdo kontratë që kërkon opozita, mund ta tërheqë pranë METE-s. Ministri: PS, politikë teprimesh dhe shpifjesh Kontrata koncesionare mbi lumin Kardhiq pr ndrtimin e hidrocentraleve sht e ligjshme dhe procedurat e ndjekura jan vetm zbatim i ligjit. Ministri i Ekonomis, Tregti

No Pic available
  • 2010-08-26

Tregtia me BE-në

Qeveria e Kosovës ende nuk i ka marrë rekomandimet përkatëse rreth pyetësorit për marrëveshje tregtare me BE-në Qeveria e Kosovs ende nuk i ka marr rekomandimet prkatse rreth pyetsorit pr marrveshje tregtare me BE-n, t plotsuar n muajin prill t ktij viti, por nj gj e till

No Pic available
  • 2010-08-26

Shumë turistë, por pak para

Vzhgimi N Shqipri mund t jet rritur numri i vizitorve, emigrant apo shtetas t huaj, por prurjet e valuts gjat ktij sezoni veror n tregun e brendshm kan qen t pakta. Sipas ekspertve, krahasuar me nj vit m par, rnia sht e dukshme dhe shkon mbi 15% m pak valut e hedhur n treg. Ekspertt thon se edhe pr

No Pic available
  • 2010-08-26

Kallashnikovët tradhtuan bandën shqiptare që grabiste bankat greke

Greqi Policia tha se 27-vjeari shqiptar dyshohet t jet kreu i grupit kriminal Nuk do t ishte dekonspiruar aktiviteti kriminal i nj bande grabitsish, nse policia, gjat nj kontrolli n shtpin e nj 27-vjeari shqiptar, i cili banonte n Nea Filadelfia t Athins, nuk do t gjente nj arm t tipit kallashnikov

No Pic available
  • 2010-08-26

Bie nga mullari, vdes 59-vjeçari

Librazhd Nj 59-vjear nga nj fshat i rrethit t Librazhdit ka humbur jetn, pasi ka rn nga nj mullar me lnd ushqimore t konservuara pr bagtit. Sipas burimeve policore, rreth ors 10:00 t paradites s djeshme sht njoftuar se n fshatin Dardh t Komuns Hotolisht, rreth 40 kilometra larg qytetit t Librazhdi

No Pic available
  • 2010-08-25

SHBA, tregu i shtëpive është përfshirë nga kriza

Tregu i shtpive n Shtetet e Bashkuara sht prfshir nga ajo q ekspertt e cilsojn krizn m t thell n 10 vitet e fundit. Shitjet kan shnuar rnie t ndjeshme edhe pse ndrtimet vazhdojn. Pavarsisht uljes s taksave, analistt thon se fuqia blerse kan rn n mnyr t ndjeshme.