Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-03-06

Ekspertët e ligjit: Shkeljet gjatë zgjedhjeve i heton Prokuroria

Paraqitja nga kreu i grupit kuvendor socialist Gramoz Rui t disa kartave t identitetit, sipas tij t falsifikuara, si prov manipulimi t zgjedhjeve, pr ekspertt e ligjit nuk konsiderohet kurrsesi nj fakt q mund t’i shptoj ligjit dhe aq m pak, t zgjidhet me vullnet politik. Pr Saimir Vishn, krye

No Pic available
  • 2010-02-28

Japonia goditet nga tërmeti më i fortë i shekullit

Nj trmet 6.9 ball i shkalls Rihter goditi mngjesin e sotm sipas kohs lokale, ishujt jugor Okinaua t Japonis. Raportohen dy persona t plagosur. Nuk bhet fjal pr dme t mdha nga trmeti, q besohet t jet m i forti n nj shekull. Fillimisht ekspertt parashikuan nj tsunami deri n 2 metra n afrsi t brigjeve

No Pic available
  • 2010-02-27

Mediu: Të ndalojmë gërmimin e lumenjve, për t'u mbrojtur nga përmbytjet

Nj projekt pr sistemimin e lumit Gjanica i Bashkis s Fierit sht prezantuar prpara donatorve, ku i pranishm ishte dhe minsitri i Mjedisit Fatmir Mediu. Sipas ministrit, ky projekt sht shum i rndsishm, pasi Gjanica prej kohsh sht kthyer n pikn m problematike t ndotjes n kt qytet. Pr ekspertt, shkaktar

No Pic available
  • 2010-02-16

NYT: SHBA ndihmoi Greqinë të fshehë borxhin

Dega e financave n SHBA e ka ndihmuar Greqin q t kamufloj pr vite me rradh problemet masive me borxhet. Skandali publikohet nga gazeta Nju York Times, sipas s cils taktikat financiare t Uall Street, t ngjashme me ato q shkaktuar krizn financiare botrore, ndihmuan Greqin t fsheh borxhin real prpara m

No Pic available
  • 2010-02-14

Ekspertët: Kolapsi i euros i pashmangshëm

Kolapsi i monedhs s prbashkt europiane sht i pashmangshm. Deklarata sht e ekspertve t grupit Societte Generale, si sht Albert Eduards. Britanikja Daily Mail shkruan se nj politik e normave t interesit, e njjt pr t gjith kaq shum vende t humbasin aftsin, pr t konkurruar. Adaptimi i euros n shtetet q

No Pic available
  • 2010-02-11

Ekspertët: Enigmë identifikimi i eshtrave të zbuluara në Dajt

Ende pa u prcaktuar numri i sakt i eshtarve t gjetura n malin e Dajit, Mjeksia Ligjore ka nisur punn pr identifikimin dhe prcaktimin e ekzekutimit. Nj grup specialistsh nga kriminalistika dhe Mjeksia Ligjore po punon intesivisht pr t zbardhur shum enigma t varrit masiv, i zbuluar n Qerret, t hnn.

No Pic available
  • 2010-02-11

Aksident në Kamëz, vdes kalimtarja

Nj aksident i rnd sht shnuar sot n vendin e quajtur Kthesa e Bathores, ku nj kalimtare ka humbur jetn. Sipas policis, gruaja 60-vjeare Katerina Kolgjoka sht prplasur nga nj furgon i linjs, kur ajo ka qen duke kaluar rrugn. Ndrsa drejtuesi i automjetit tip furgon sht identifikuar 24-vjeari Bujar Isla