Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Total: 277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Bie nga mullari, vdes 59-vjeçari

Librazhd Nj 59-vjear nga nj fshat i rrethit t Librazhdit ka humbur jetn, pasi ka rn nga nj mullar me lnd ushqimore t konservuara pr bagtit. Sipas burimeve policore, rreth ors 10:00 t paradites s djeshme sht njoftuar se n fshatin Dardh t Komuns Hotolisht, rreth 40 kilometra larg qytetit t Librazhdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.649Z

Klienti vjen i pari, mbahet Akademia e parë e Biznesit

Pr t fituar n nj biznes, m shum se t kesh para pr t investuar, duhet t dish t shrbesh. Nse n siprmarrjen e tyre do tregtar do t kishte n qendr t vmendjes klientin dhe jo fitimin, pa dyshim q ky i fundit do t vinte natyrshm tek ai. Por n shum raste, biznesi ve merret me investimin e tij, n prpje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Mosk, bursa mbyllet ende pa u hapur

Pas rnies nn 90 dollar t mimit t nafts dhe pas shokut q shnoi nj dit m par, bursa e Mosks sht mbyllur sot ende pa u hapur. Autoritet kan urdhruar q n orn lokale 13:00 t mbyllet bursa, e cila dje shnoi edhe rnien m t lart t kryeqyteteve botrore, me 19.1 pr qind. Ekspertt flasin se shkak i rnies s kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.586Z

Temperaturat më të larta në 100 vite

Qyteti i Melbunit n Australi prballet me temperaturat m t larta n 100 vite. Mediat vendase raportojn se temperaturat kan arritur deri n 37 grad Celcius. Nata e djeshme u rregjistrua si m e nxehta n nj shekulli. Linjat hekurudhore ndrpren shrbimet e tyre si pasoj e problemeve me sistemin e ajrimit np

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Pollo e Lohan mbledhin komitetin antikorrupsion

Komisioni Europian po mbshtet luftn ndaj korrupsionit n vendin ton, nprmjet zbatimit t nj projekti q kap vlern e 2,1 milion eurove. Ministri i Shtetit, Genc Pollo dhe Ambasadori i delegacionit t Bashkimit Europian n vendin ton, Helmut Lohan, kan drejtuar mbledhjen e radhs s komitetit q po implemento

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.616Z

Lesi fton të majtët për bashkëpunim në Strategjinë e Turizmit

Strategjia Kombtare pr zhvillimin e Turizmit, e hartuar fillimisht n vitin 1993 dhe e ripunuar n 2005-n do t shqyrtohet srish nga Ministria e Turizmit, pr ta prditsuar me akte t reja synimin e qeveris pr ta kthyer Shqiprin n nj destinacion t rndsishm turistik t Mesdheut. Kjo nism shte ditur nga zven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.274Z

Ekspertët: Rishikimi i buxhetit stimulon ekonominë

Rishikimi i buxhetit pr gjysmn e dyt t ktij viti shihet nga ekspertt si hapi i duhur q qeveria ka marr pr t stimuluar m tej ekonomin. Eksperti i ekonomis Artan Hoxha, i sheh si t harmonizuar kto shkurtime, pasi sipas tij ato prekin shpenzimet operative dhe jo sektort prioritar. Gjithashu Hoxha e q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama