Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
Hetimi i CEZ-it s’e shqetson MEM-in
  • 2009-12-10

Hetimi i CEZ-it s’e shqetson MEM-in

Hetimi zyrtar nga Komisioni Evropian ndaj konkurrentit kryesor pr ta marr projektin Kosova e Re, CEZ, si dhe kritikat e fundit t Fondit Monetar Ndrkombtar pr ndryshimin e strategjis energjetike, nuk i kan shqetsuar zyrtart e Ministris se Energjis dhe Minierave. Ata besojn se ndrtimi i termocentralit

Vonesa teknike
  • 2009-12-07

Vonesa teknike

Zyrtart e Ministris s Transportit dhe Post-Telekomunikacionit bjn t ditur se shtat kompanit e parakualifikuara pr ndrtimin e autostrads Vrmic-Merdar, i kan dorzuar ofertat e tyre n fillim t ksaj jave. Zvendsministri Adem Grabovci thot se Komiteti ndrministror, s bashku me ekspertt e kompanis konsult

No Pic available
  • 2009-12-04

Skadon traktati START mes SHBA-s dhe Rusis

Negociatat mes SHBA-s dhe Rusis, pr t gjetur nj zvendsim pr marrveshjen START, traktat ky pr armatosje brthamore, po i afrohen fundit, deklaroi sot Ministria e Jashtme e Rusis. Prpjekjet intensive pr prgatitjen e nnshkrimit t traktatit t obligueshm bilateral dhe reduktimit t armve strategjike po i

Autostrada, n pranver
  • 2009-12-03

Autostrada, n pranver

Shtat kompanit q pretendojn t fitojn tenderin pr ndrtimin e autostrads Vrmic-Merdar, i kan dorzuar ofertat t martn dhe n baz t procedurave t prokurimit, do t duhet nj muaj koh q t zgjidhet fituesi. Kjo e vonon fillimin e punimeve fizike n autostrad deri n vitin e ardhshm, edhe pse Qeveria kishte pa

SuBo hit n gjasht shtete
  • 2009-12-03

SuBo hit n gjasht shtete

Albumi debutues i Susan Boyle I Dreamed A Dream vazhdon t shitet sikurse mblsir n t gjith botn. sht e vshtir q t shpjegohet se si veterania skoceze me hitet e saj t mdha po plqehet kaq shum. Javn e kaluar SuBo ka shitur pr vetm nj jav 1 195 820 albume 411 820 kopje n Britani dhe 784 000 n SHBA.

No Pic available
  • 2009-12-02

Hetohet CEZ-i

Komisioni Evropian ka filluar zyrtarisht nj hetim ndaj kompanis eke CEZ, nn dyshimin se ka prdorur praktika ilegale dhe kufizim t konkurrencs n treg nga ana e ksaj kompanie. CEZ, kompania m e madhe energjetike n Evropn Lindore, dyshohet se ka prdorur fuqin e saj financiare pr t nxjerr nga tregu kon

Hyseni: Gjykata do ta rikonfirmoj pavarsin
  • 2009-12-01

Hyseni: Gjykata do ta rikonfirmoj pavarsin

(Update) Ministri i Jashtm i Kosovs, Sknder Hyseni, tha sot n Hag se Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis, do t rikonfirmoj pavarsin e Kosovs. Ajo q dgjuam ishte vetm rikonfirmim i s drejts s rastit t Kosovs dhe t pavarsis s Kosovs, u tha ai gazetarve n Hag, pasi Serbia e paraqiti fjaln e saj. M tutje,