Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
Rikonfirmim i pavarsis
  • 2009-12-01

Rikonfirmim i pavarsis

Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis do t hap t martn (sot) n Hag seancn publike pr t dgjuar argumente rreth shtjes se a ka qen shpallja e pavarsis s Kosovs n prputhje me t drejtn ndrkombtare. E pafuqishme pr t penguar pavarsimin e Kosovs, Serbia ka iniciuar vitin e kaluar procesin ligjor pr kontestimin

Gar e fort pr Oscar
  • 2009-12-01

Gar e fort pr Oscar

N t vrtet, Akademia e Arteve filmike dhe Shkencave duket t ket parashikuar kt duke e zgjeruar kategorin pr filmin m t mir n dhjet filma, prkundr pes t zakonshmve. Pr m tepr ky nuk sht ndryshimi i vetm. Pr t mos u prputhur me Lojrat Olimpike Dimrore n Vancouver, Oscar-t e vitit 2010 do t mbahen dy

Prballja n Hag
  • 2009-11-30

Prballja n Hag

Mbi tridhjet shtete do t paraqesin argumente rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, n seancn publike dgjimore n Gjykatn e Bots n Hag, q fillon t martn dhe zgjat deri m 11 dhjetor. Dy palt kryesore n proces, Kosova dhe Serbia, kan n dispozicion nga tri or pr t prezantuar argumentet e tyre, n ditn e p

Ministri Hyseni udhton pr n Hag
  • 2009-11-30

Ministri Hyseni udhton pr n Hag

Ministri i Jashtm i Kosovs, Skender Hyseni, udhton sot pr n Hag, ku do t prfaqsoj Republikn e Kosovs n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis, njofton Zyra pr informim e Ministris s Jashtme. T dieln, ministri Hyseni pritet t zhvilloj takime me ekspertt ligjor t Republiks s Kosovs n kt proces. Kto takime do

No Pic available
  • 2008-11-01

Kosov, koha pr ndryshim!

Java q kaloi ishte padyshim nj jav e ngjeshur si n zhvillimet politike n Kosov por dhe n zhvillimet n proesin e bisedimeve pr statusin e saj. Pas dorhqjes s Bajram Kosumit nga posti i kryeministrit, partit e kualicionit qeveritar u vun n lvizje pr t zevendsuar kryetarin e kosovs, por edhe pr ndrysh

No Pic available
  • 2008-11-01

Shqipria: Vendi m i zhurmshm n Evrop

TIRANE, Nj studim i publikuar t Mrkurn shte ditur se Shqipria sht nj nga vendet m t zhurmshme n Evrop.Studimi in 8 qytete t mdha nga Insituti Shndetsis Shqiptare, thuhet se niveli i zhurms n nj koh ditore n Tiran sht 80 dB kur n vendet Evropiane sht mesatarisht 50dB. Edhe natn Tirana nuk sht e qet,

No Pic available
  • 2008-11-01

Statusi i Kosovs, do t sjell zhvillimin ekonomik

Zhvillimi ekonomik i Kosovs edhe vitin tjetr do t prballet me vshtirsi, ndonse ekspertt shpresojn se me zgjidhjen e statusit prfundimtar, do t filloj nj cikl i ri i investimeve. Muhamet Mustafa, kryetar i Institutit pr Hulumtime Zhvillimore RIINVEST, pohon se n gjysmn e dyt t vitit t ardhshm do t ke