Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Total: 277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.616Z

Lesi fton të majtët për bashkëpunim në Strategjinë e Turizmit

Strategjia Kombtare pr zhvillimin e Turizmit, e hartuar fillimisht n vitin 1993 dhe e ripunuar n 2005-n do t shqyrtohet srish nga Ministria e Turizmit, pr ta prditsuar me akte t reja synimin e qeveris pr ta kthyer Shqiprin n nj destinacion t rndsishm turistik t Mesdheut. Kjo nism shte ditur nga zven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.274Z

Ekspertët: Rishikimi i buxhetit stimulon ekonominë

Rishikimi i buxhetit pr gjysmn e dyt t ktij viti shihet nga ekspertt si hapi i duhur q qeveria ka marr pr t stimuluar m tej ekonomin. Eksperti i ekonomis Artan Hoxha, i sheh si t harmonizuar kto shkurtime, pasi sipas tij ato prekin shpenzimet operative dhe jo sektort prioritar. Gjithashu Hoxha e q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.427Z

Bernanke: Ekonomia amerikane mund të bjerë në recesion

Shefi i rezervs Federale, Ben Bernanke ka shprehur shqetsimin se ekonomia amerikane mund t bjer srish n recesion. Duke folur n nj konferenc ndrkombtare n Nju Jork, Bernanke tha se sht i gatshm t ndrhyj pr t nxitur rimkmbjn e ekonomis. Ekspertt parashikojn nj rritje nn 1 % t ekonomis amerikane pr 6

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.027Z

Bujqësia, Ruli në Itali për intensifikimin e bashkëpunimit

Ministri i Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtjes s Konsumatorit, Genc Ruli, ka zhvilluar nj vizit pune n Itali me ftes t Ministris s Politikave Bujqsore t ktij vendi. Qllimi kryesor i vizits ishte riprtritja e bashkpunimit m intensiv mes dy ministrive, duke arritur deri n konkretizimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Kallashnikovët tradhtuan bandën shqiptare që grabiste bankat greke

Greqi Policia tha se 27-vjeari shqiptar dyshohet t jet kreu i grupit kriminal Nuk do t ishte dekonspiruar aktiviteti kriminal i nj bande grabitsish, nse policia, gjat nj kontrolli n shtpin e nj 27-vjeari shqiptar, i cili banonte n Nea Filadelfia t Athins, nuk do t gjente nj arm t tipit kallashnikov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.837Z

Tafaj: Punë intensive për përgjigjet e pyetësorit të BE

Pun intensive pr prgjigjet e pyetsorit t BE-s, kjo ka qen krkesa q Ministri i Arsimit dhe Shkencs Myqerem Tafaj q i drejtoi stafit t tij gjat nj takimi t zhvilluar n ministri. Tafaj ju komunikoi mnyrn se si MASH do t prmbush dy kapituj nga pyetsori i BE-s. Ai theksoi se pika m e fort e Ministris s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.094Z

Reja vullkanike arrin Italinë, anullohen të gjitha fluturimet

Europa vazhdon t jet e prfshir nga nj gjendje kaotike. N pjesn m t madhe t vendeve aeroportet do t qndrojn t mbyllura deri n orn 20.00 t mbrmjes. Reja e hirit vullkanik ka mbrritur tashm n Italin fqinje. Autoritetet kan vendosur mbylljen e t gjitha aeroporteve n veri t vendit prej ors 06.00 deri n o

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama