Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Celulart, taks pr Entin

Shoqrit q ofrojn rrjete dhe shrbime publike t komunikimit jan t detyruar t paguajn nj pages vjetore pr mbikqyrjen e tregut t komunikimeve elektronike nga Autoriteti i Komunikimeve Elektronike (AKE), i cili sht edhe organi rregullator. N projektligjin e miratuar nj dit m par nga qeveria shqiptare, pa

No Pic available
  • 2008-11-01

Kjo bot qurravece ndrhyrjesh

Punt e ksaj bote jo gjithmon shkojn mbroth. Madje kam prshtypjen se kjo ngjet ca si shpesh, pavarsisht se nj mendje e mbrame m thot se nuk shkojn hi mir, e ve m t rrall, fort rrall ia dalim me krye nj pune, pa na u przier npr kmb nj zhgan i pasosur e laragan i gjindjes hallemadhe. O, natyrisht, kjo

No Pic available
  • 2008-11-01

Gjasht ekspert t FBI-s pr ngjarjen e Grdecit

FBI ka miratuar ardhjen e gjasht ekspertve, t cilt do t ndihmojn n identifikimin e kufomave si dhe t kqyrjes e analizimit t vendit t ngjarjes n Grdec t bashkis Vor. N njoftimin pr shtyp t Prokuroris s Prgjithshme, t shtunn, thuhet se n prgjigje t krkess s Prokurores s Prgjithshme, Ina Rama, pak dit

No Pic available
  • 2008-11-01

Shmanget nj tjetr tragjedi

Qytetart e Shijakut i kan shptuar nj tjetr tragjedie t mundshme n kt qytet. Policia ka gjetur n nj shtpi t braktisur 7 predha t paplasura pas nj kontrolli q ajo ndrmorli n kt banes. Uniformat blu menjher kan larguar njerzit nga zona dhe kan krkuar ndihmn e ekspertve pr montimin e predhave. N vendngj

No Pic available
  • 2008-11-01

Shqipria 1997 prmbysje, pu apo revolucion?

Prtej s Mirs dhe s Keqes Nse do t jemi ndonjher n gjendje t shtrojm nj diskurs pr t qen, me rregullat, rendin, logjikn dhe shqetsimin e sinqert pr episodet tragjike t 97-s jo pr t gjetur fajtort, q ti ndshkojm pastaj - (pasi n vendin ton fajtort, n masn e krimeve q bjn, vetmse harbojn e harlisen

No Pic available
  • 2008-11-01

Kuvendi miraton huan

Me 59 vota pro t deputetve t mazhorancs sht miratuar projektligji "Pr ratifikimin e marrveshjes s huas prej 230 milion euro, pr financimin e projektit t rrugs Rrshen Kalimash. Miratimi I ktij projektiligji u shoqrua me debate t shumta midis deputetve t majt t cilt e quajtn, huan si dshtim t radhs s

No Pic available
  • 2008-11-01

shtja Mediu rihap debatin pr kufizimin e imunitetit

Krkesa e Prokuroris s Prgjithshme pr nisjen e hetimit penal ndaj ish-ministrit t Mbrojtjes, Fatmir Mediu, lidhur me ngjarjen e Grdecit, rihap debatin pr shtjen e kufizimit t imunitetit t deputetve n rastet e akuzave pr korrupsion. Rreth tre vjet m par, maxhoranca e djatht, e ardhur n pushtet pas zgj