Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Total: 277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

Axhenda, më 8-9 nëntor pritet mbledhja e ministrave të Brendshëm të BE-së

M 15 korrik, ekspertt kan mbyllur misionin n Tiran. N shtator dorzohet raporti Shqiptart do t marrin prgjigje pr liberalizimin e vizave n fillim t muajit nntor t ktij viti. Kshilli i Ministrave t Brendshm Europian ka marr vendimin t shqyrtoj n mbledhjen e datave 8-9 nntor krkesn e Shqipris dhe Bosn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.329Z

Basha: Kemi plotësuar kushtet shtesë për vizat

Qeveria shqiptare shprehet optimiste n pritje t nj vlersimi pozitiv nga ekspertt e Bashkimit Europian sa i prket prmbushjes s tre kritereve shtes pr procesin e liberalizimit t vizave me vendet e bllokut. Lajmi konfirmohet nga Ministri i Brendshm Lulzim Basha gjat nj seance dgjimore n Komisionin e Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.886Z

Votimi elektronik, ekspertët e politika, pro metodës së re

Votimi në mënyrë elektronike eliminon komisionerët, subjektivizmin, rrit transparencën, por dhe numrin e votuesve Si pak her, ekspertt dhe politika bashkohen n nj mendje. Dhe kur bhet fjal pr teknologjin e re n Shqipri, ata s’e kan t vshtir mendimin e prbashkt. sht fja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Ekspertt flasin pr nj vazhdim krize

Pavarsisht masave historike q administrata amerikane mori me miratimin e plani 700 miliard dollarsh, rreziku i falimentimit t bankave ende vazhdon. Kt e deklaroi Sekretari i Thesarit n Shtetet e Bashkuara, Henry Paulson, sipas t cilit, "Edhe me masat e reja te autoriteteve te thesarit, disa instituc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.349Z

Deklarata e t ardhurave, ekspertt: Diskriminon

Ekspertët thonë se drafti i qeverisë që detyron individët të deklarojnë të ardhurat është i mangët në pjesën e shpenzimeve që njeh si të zbritshme. “Nuk njihen shpenzimet per investime qe bëjnë qytetarët nuk njihen investimet për industri me rëndësi”, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.888Z

Aksidenti, Ekspertt: Shenja t forta frenimi

Ekspertët e policisë rrugore, të cilë vijojnë këqyrjen e vendit të ngjarjes ku ndodhi aksidenti tragjik pranë fshatit Domen në Zonën e Fushë-Arrëzit, thonë se kanë parë shenja të forta frenimi. Paraprakisht zyrtarët thonë jozyrtarisht se ose autobusi i pasagjerëve ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

BE-ja: Emërimet në gjyqësor, KLD të bëjë trasparencë

Raporti probleme me emërimet që bëhen nga KLD-ja Kshilli i Lart i Drejtsis, institucioni q duhej t ishte m i pakorruptuari dhe nismtar i lufts kundr korrupsionit n sistemin e drejtsis n t kundrt shfaq probleme t mdha n emrimet e gjyqtarve. KLD-ja, e cila drejtohet nga President

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama