Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Shteti dhe pushteti

Nga pikpamja e shkencs t s drejts publike, shteti dhe pushteti (qeveria) jan koncepte me shum ndryshime nga njri-tjetri. Kur nj shtet njihet ndrkombtarisht, apo njihet nga nj grup i caktuar shtetesh, do t thot se me kt veprim realizohet njohja e forms s organizimit politik t nj kombi, komb i cili ka

No Pic available
  • 2008-11-01

Mosk, bursa mbyllet ende pa u hapur

Pas rnies nn 90 dollar t mimit t nafts dhe pas shokut q shnoi nj dit m par, bursa e Mosks sht mbyllur sot ende pa u hapur. Autoritet kan urdhruar q n orn lokale 13:00 t mbyllet bursa, e cila dje shnoi edhe rnien m t lart t kryeqyteteve botrore, me 19.1 pr qind. Ekspertt flasin se shkak i rnies s kon

No Pic available
  • 2008-11-01

Ekspertt flasin pr nj vazhdim krize

Pavarsisht masave historike q administrata amerikane mori me miratimin e plani 700 miliard dollarsh, rreziku i falimentimit t bankave ende vazhdon. Kt e deklaroi Sekretari i Thesarit n Shtetet e Bashkuara, Henry Paulson, sipas t cilit, "Edhe me masat e reja te autoriteteve te thesarit, disa instituc

No Pic available
  • 2008-11-01

Hetimet: Trebicka vdiq nga aksidenti

Kor (start)- Duket se dilemat e vdekjes s Kosta Trebicks, njeriut q bri jo pak buj pas tragjedis s Grdecit, me dshmit e tij tronditse, po shkon drejt mbylljes. Prokuroria e Kors, atje ku edhe ndodhi aksidenti me 12 shtator, ka arritur n prfundimin se vdekja e ish-biznesmenit sht shkaktuar nga akside

No Pic available
  • 2007-12-26

Marr

• Suplement - Vizat nga 1 janariNjë udhëtim më i lehtë drejt Bashkimit Evropian bëhet një realitet për qytetarët e Shqipërisë - ky është dhe qëllimi i Marrëveshjes së Lehtësimit të Vizave lidhur mes BE-së dhe Shqipërisë. Qëllimi i regjimit të ri të vizave është q