Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-08-23

Gratë marrin në dorë fuqinë bërthamore

“Kur Rose Gottemoeller filloi ndrmjetsimin pr arritjen e nj pakti t ri me Moskn lidhur me shtjet brthamore, pyetjet q iu drejtuan diplomatve amerikan, ishin ato t zakonshmet e q lidheshin me mbrojtjen raketore, mbushjet brthamore dhe kontrollin e tyre. Por, n mes t bisedimeve, nj nga gjenera

No Pic available
  • 2010-08-22

Rritja e pensioneve, më e ulëta në katër vjet

Shifrat e ISSH: Pensionistt prfituan m pak n 2010-n. Diferencat qytet-fshat Pensionet e 1 korrikut 2010 konsiderohen me rritjen m t ult n katr vitet e fundit. Statistikat zyrtare t Institutit t Sigurimeve Shoqrore tregojn se, pr pensionet e qytetit, rritja m e madhe ishte n vitin 2006, ndrsa n fshat

No Pic available
  • 2010-08-22

Kosova, ambient i pafavorshëm për biznes

Raporti Enti i Statistikave: Ka rn interesi pr investime Enti i Statistikave t Kosovs raporton pr rnie t interesimit pr tbiznes n Kosov. Arsyeja pr rnien e interesimit pr t hapur biznes n Kosov sht ambienti i pafavorshm ekonomik, thon ekspert t shtjeve ekonomike. Sipas tyre, t gjitha kto do t ken p

No Pic available
  • 2010-08-22

Shtohen zjarret, rrezikohen banesa e biznese në Berat

Sezoni Policia arreston nj zjarrvns q dogji pa arsye rreth 3 hektar kullota n Gjirokastr Ditt e fundit t vers e kan rritur ndjeshm numrin e zjarreve t rna n vend. Tri vatra serioze zjarri jan shfaqur gjat pasdites s t premtes dhe paradites s t shtuns n Gjirokastr, Kuks e Berat, por fatmirsisht n as

Prokuroria, probleme me KLSH-në dhe doganat
  • 2010-08-21

Prokuroria, probleme me KLSH-në dhe doganat

Akuza: Kallzimet nuk i sjellin me parametrat ligjor dhe juridik, por vetm me shifra ekonomike Prokuroria ka probleme serioze me kallzimet e Kontrollit t Lart t Shtetit dhe Doganave. Shumica e dosjeve t KLSH-s jan pushuar, ndrsa doganat i sjellin me shum vones, vetm pr t’u justifikuar pr kontr

No Pic available
  • 2010-08-21

Varri masiv, ende një proces i papërfunduar

Grupi hetimor nuk ka asnj t re pr identifikimin e 13 skeleteve t gjetura pran Dajtit Zbulimi i varrit masiv pran Dajtit n fillim t ktij viti vuri n lvizje gjith strukturat e shtetit, por deri m tani nuk sht identifikuar asnj nga personat e vrar n periudhn e komunizmit, 13 skeletet e t cilve ndodhen

No Pic available
  • 2010-08-21

Precedenti në sytë e diplomatëve: Niveli i delegacionit varet nga rëndësia

Ekspertt e marrdhnieve me jasht flasin mbi fenomenin e praktikuar disa her Pyetjet q kan t bjn me delegacionin shqiptar q do t marr pjes n sesionin e prvitshm t OKB-s n muajin shtator vijn n referenc me faktin se pr kt shtje nuk ka rregulla t shkruara. Kshtu, se kush do t jet zyrtari q do e prfaqso