Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-08-20

Specialistët e UNESCO-s hetojnë Butrintin

N datn 24 gusht, n Parkun Arkeologjik t Butrintit do t mbrrijn pr ekspertim specialistt e UNESCO-s dhe ICOMO-s. Bhet e ditur se vizita e tyre sht nxitur nga shqetsimet e specialistve shqiptar e t huaj mbi cenimin q rruga Ksamil-Butrint i bn zons s mbrojtur. Pas vizits n terren pritet nj raport i hol

No Pic available
  • 2010-08-20

Financat: Rënia e të ardhurave personale, pasojë e papunësisë

Rezultatet Shifrat faktike t 5-mujorit: 0.8% m pak kontribuues. Sektort m t prekur T dhnat faktike (prfundimtare) t 5-mujorit t par t vitit 2010 mbi nivelin e t ardhurave personale tregojn pr rnie t arktimeve. Konkretisht t ardhurat nga tatimi mbi t ardhurat personale arritn n 10.4 miliard lek nga

No Pic available
  • 2010-08-20

Flasin diplomatët: Rëndësia e aktivitetit justifikon në një dërgatë të nivelit të lartë

Ekspertt Ish-zv.ministri i Jashtm, Pllumb Xhufi, dhe ambasadori Bashkim Zeneli, tregojn eksperiencn e derisotme Pyetjet q kan t bjn me delegacionin shqiptar q do t marr pjes n sesionin e prvitshm t OKB-s n muajin shtator vijn n referenc me faktin se pr kt shtje nuk ka rregulla t shkruara. Kshtu, se

No Pic available
  • 2010-08-20

Zjarr në Urën Vajgurore, dyshohen pronarët e guroreve

Berat Nj zjarr ka rn mesditn e djeshme n nj kodr me pisha n qytezn e Urs Vajgurore. Nj siprfaqe prej rreth 25 hektarsh me shkurre sht shkrumbuar plotsisht, ndrsa flakt kan prfshir edhe pishat. Zjarri u shfaq rreth ors 14:00 n lagjen e quajtur "Guri i Bardh", ku n mes t kodrs jan shfaqur shenjat e p

No Pic available
  • 2010-08-20

Studimi, fëmijët që shohin më pak televizor, janë më të zgjuar

Sipas nj studimi n fushn e arsimit parashkollor, fmijt e mitur q shpenzojn shum or prpara televizorit, kur rriten e shkojn n shkoll, tek ata vihen re probleme n sjellje dhe dobsi n lnd t ndryshme. Fmijt, t cilt kalojn shum koh duke par televizor, mund t vuajn pasoja negative dhe

No Pic available
  • 2010-08-20

Greqia në rënie të lirë

Masat q mori Greqia pr t reduktuar shpenzimet e buxhetit me qllim uljen e deficitit buxhetor jan shndrruar n nj sulm vdekjeprurs pr ekonomin e vendit. Dyqanet aneknd Greqis po mbyllen, t ardhurat nga taksat po bien ndjeshm dhe papunsia ka kapur shifrn e pabesueshme t 70% n disa zona. Puntort t frust

No Pic available
  • 2010-08-19

Ministria e Financave: Rritja ekonomike në maj, 5.5 për qind

Treguesit Parashikimi i PBB-s, kur t ardhurat ishin 8% m pak dhe shpenzimet 5.4% n rnie Ekspertt e Ministris s Financave parashikojn nj rritje ekonomike 5.5 pr qind n muajin maj 2010. Prqindja e dal nga llogaritjet e bra mbi t dhnat e 5-mujorit rezultojn m t larta se rezultati i INSTAT-it, sipas t