Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-08-19

Dy adoleshentë vdesin nga infarkti në Kavajë e Ksamil

Vapa Dy adoleshent kan humbur jetn si pasoj e atakut kardiak, sapo kan hyr n uj pr t’u freskuar. Viktimat jan nj 14-vjeare nga Ksamili dhe nj 17-vjear nga Kavaja. Ngjarja e par ka ndodhur mesditn e s mrkurs kur nj 14-vjeare me banim n Ksamil ka gjetur vdekjen sapo sht hedhur n uj, n nj nga pl

No Pic available
  • 2010-08-18

Veliaj: Hapja e kutive është e pashmangshme

Flet kreu i G99: Do t vij koha pr nj President q zgjidhet nga populli Situata politike n Shqipri ofron nj panoram problematike mbi t ciln opozita po prgatitet t hyj n veprim aktiv. Kreu i G99, Erion Veliaj, aleat i afrt i Partis Socialiste, analizon n intervistn pr “Shqip”, at q sht n t

No Pic available
  • 2010-08-18

Kredia për bizneset, bankat tregohen të shtrënguara

Sipas nj vrojtimi tnga Banka e Shqipris, gjat 3-mujorit t dyt t ktij viti vihet re se pr t marr kredi pr bizneset shtm e vshtir. Bazuar n t dhnat e vrojtimit pr tremujorin e dyt t vitit 2010, bankat kan shtrnguar disi standardet e aplikuara pr kredin dhn bizneseve n total, duke

No Pic available
  • 2010-08-17

Kukës, 10 hidrocentrale në ndërtim

Prve dy hidrocentrale ekzistuese n lumin Luma t Kuksit kan nisur dhe vazhdojn t ndrtohen edhe afrsisht dhjet hidrocentrale t tjer t vegjl me koncension, me nj vler investimi n total prej 100 milion eurosh. Kshtu n kaskadn e lumit Luma brenda nj t ardhmeje t afrt do t arrihet t prodhohet nj sasi ener

No Pic available
  • 2010-08-17

Zvarritjet me projektin dhe milionat e shpenzuara

Projekti far prmban TEC-i dhe avantazhet energjetike Prej nj viti e gjysm, zyrtart e KESH-it nuk kan reshtur s deklaruari pr prfundimin sa m shpejt dhe me sukses t projektit m t madh energjetik, me lnd t par naftn. N shkurt t 2009-s u deklarua nisja e testimeve q do t pasonte me fillimin e prodhimi

No Pic available
  • 2010-08-16

Efekti mbrojtës i diellit i atribuohet vitaminës D

Ekspozimi ndaj rrezeve t diellit ul rrezikun pr shfaqjen e kancerit n prostat. Ky sht prfundimi i nj studimi t publikuar n revistn “Cancer Research da Esther John” i kryer nga “Northern California Cancer Center” dhe “Keck School of Medicine”. E

Vizat, Shqipëria peng i zgjedhjeve në Bosnjë
  • 2010-08-15

Vizat, Shqipëria peng i zgjedhjeve në Bosnjë

Vendimi pas tetorit. Nse fitojn nacionalistt rrezikohet shtyrja Shtohet nj tjetr penges n rrugn q Shqipria ka prpara liberalizimit t vizave. Prve krizs politike dhe kushteve shtes nj ngr i radhs jan edhe zgjedhjet parlamentare boshnjake. Nse do t fitonin forcat nacionaliste, ather 27 vendet e BE-s m