Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-08-15

Raporti i ekspertëve, Shqipëria ngec te krimi dhe korrupsioni

Udhrrfyesi Berisha i krkoi administrats t pezulloj pushimet pr plotsimin e kushteve Kushtet teknike ende nuk kan prfunduar pr Shqiprin q t krkoj me plot goj heqjen e vizave nga Brukseli. Raporti i ekspertve t Komisionit Europian pr vizat, pritet q t jet “djegs” pr Shqiprin, pikrisht pr

No Pic available
  • 2010-08-15

Axhenda, më 8-9 nëntor pritet mbledhja e ministrave të Brendshëm të BE-së

M 15 korrik, ekspertt kan mbyllur misionin n Tiran. N shtator dorzohet raporti Shqiptart do t marrin prgjigje pr liberalizimin e vizave n fillim t muajit nntor t ktij viti. Kshilli i Ministrave t Brendshm Europian ka marr vendimin t shqyrtoj n mbledhjen e datave 8-9 nntor krkesn e Shqipris dhe Bosn

No Pic available
  • 2010-08-15

Digjen dy banesa në Shkodër dhe në Krujë

Zjarret Ndrsa Gjirokastra mbetet ende n tym, pr shkak t djegies s mbeturinave n nj mal Zjarret jan shndrruar n shqetsim serioz kto dit t nxehta gushti. Dy banesa n Shkodr dhe Kruj jan prfshir nga flakt dje, dhe vetm fal ndrhyrjes n koh t reparteve t zjarrfikseve shtshuarja n koh e vatrave t zjarrit

No Pic available
  • 2010-08-14

Eurozona, rritje të fortë ekonomike. Gjermania shënon nivele rekord

Pavarsisht krizs greke, ekonomia n 16-vendet e zons euro arriti q gjat tre-mujorit t dyt t ktij viti t shnoj nj rritje me 1 %, shifra m e lart n 3 vite e gjysm. Supriz jan shifrat e raportuara nga Gjermania. Ekonomia, n nj nga vendet m t fuqishme n Europ, shnoi nj rritje rekord prej 2.2 % gjat tre-m

No Pic available
  • 2010-08-14

Ekonomia shënon rritjen më të madhe në 20 vjet

Gjermani Vendi ia detyron begatin, shtimit t eksporteve dhe dobsimit t monedhs euro Ekonomia gjermane ka psuar rritje me 2.2% n tre muajt e fundit dhe mbi t gjitha, bhet fjal pr nj ritm q sht m i shpejti i regjistruar n kt vend kto 20 vitet e fundit. Sipas shifrave zyrtare, ky ritm kaq i shpejt i e

No Pic available
  • 2010-08-14

Nëntë vjet nga Marrëveshja e Ohrit, të gjithë të pakënaqur

Shkup Shqiptar e sllav t Maqedonis vlersojn se pakti nuk sht zbatuar si duhet N Maqedoni u shnua dje 9-vjetori i nnshkrimit t Marrveshjes s Ohrit, q i dha fund konfliktit t vitit 2001. Bashksia ndrkombtare e vlerson kt dokument si nj bazament pr t ardhmen europiane t Maqedonis. Marrveshja e Ohrit d

No Pic available
  • 2010-08-14

Grindja për motive xhelozie, thikë në fyt bashkëshortes

Berat Policia arreston agresorin Fatmir Belishaku Nj grindje pr motive xhelozie pr pak i ka shkaktuar jetn nj 44-vjeareje nga fshati Hink i Rrethit t Beratit. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 23:00 t s enjtes, ku Liri Belishaku sht qlluar nga bashkshorti me thik n fyt. 44-vjearja ka dal jasht rrezikut