Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
Katastrofa në Rusi, zjarret mbërrijnë në Çernobil
  • 2010-08-12

Katastrofa në Rusi, zjarret mbërrijnë në Çernobil

Rusia jep alarmin pasi zjarret q prej afro nj muaji kan shkatrruar mijra hektar tok, kan mberritur tashm n uzinat brthamore. Zjarret n Rusi krcnojn tashm t aktivizojn grimcat radioaktive q kan mbetur nga katastrofa e ernobilit n vitin 1986. Ministria e Emergjencs tha se t paktn 6 zjarre jan vrejtur

No Pic available
  • 2010-08-12

Rusi, zjarret i afrohen zonave të ndotura me radioaktivitet

Zjarret q po shkrumbojn Rusin kan prekur edhe zonat e ndotura nga katastrofa nukleare e ernobilit. Sipas mediave ruse, q nga mesi i korrikut flakt kan prfshir nj hapsir prej 4 mij hektarsh, prfshi ktu edhe rajonin e Briansk, n kufi me Bjellorusin dhe Ukrainn. N nj koh q organizata ambientaliste, Gri

No Pic available
  • 2010-08-12

Shqiptarët zëvendësojnë lekun me euron

Zgjerohen produktet e shrbimet q ofrohen me valutn europiane, edhe paga merret n lek Shqiptart po e prdorin gjithnj e m shum monedhn europiane, euro, edhe pse zyrtarisht kan paran e tyre, lekun. Mjafton t vzhgosh njsit tregtare ku ofrohen shrbime dhe mallra t ndryshme n euro dhe kupton se eurorizimi

No Pic available
  • 2010-08-12

Rrëshen, vritet pranë shtëpisë një 45-vjeçar

Policia ndalon nj autor t dyshuar. Mendohet se ngjarja ka ndodhur pr hakmarrje Vritet pr hakmarrje pran shtpis nj 45-vjear nga Rrsheni. Ngjarja ka ndodhur dje, rreth ors 11:00, n fshatin Ndrfane t Rrshenit, ndrsa viktima sht identifikuar si 45-vjeari Ndue Llesh Deda. Disa or m pas, policia ka ndalu

No Pic available
  • 2010-08-12

Transplantet e së ardhmes

Ja fabrika e organeve njerzore Fabrika e organeve duket se s shpejti do e nis punn me kapacitet t plot. Pas vitesh t tra prpjekje, n vitin 2010 bri tre “dorzime”: nj mushkri n mes t korrikut, nj mli n qershor dhe nj trake n mars. T gjitha t ndrtuara n laborator. N t kaluarn, nga epruveta

No Pic available
  • 2010-08-12

Sekretet e spiunazhit të kohëve moderne

Edhe pse kan kaluar shum vite nga prfundimi i Lufts s Ftoht, vende t ndryshme vazhdojn q t drgojn agjent t fsheht npr bot, pr t marr informacion. Por korporatat, terroristt dhe hetuesit privat jan gjithashtu pjes e bots misterioze e shpesh t errt t spiunazhit Zbulimi i befasishm dhe shum i zhurmshm

No Pic available
  • 2010-08-11

Kuvendi në shtator nis me reformën zgjedhore

Thirrja e ekspertëve: Asnjë vonesë tjetër Afrimi i afateve ekstreme pr korrigjime n kod kaq ekspertt, prfaqsues t shoqris civile, por dhe t partive t vogla t prekura nga kodi aktual n zgjedhjet parlamentare t 2009-s e shohin t arsyeshme hartimin e nj drafti me propozime konkre