Rezultate te kerkimit per termin: +Ekstradimi

Total: 2807
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.803Z

Skandali, arratiset Arben Gropa. Rrëzohet ekstradimi në Itali

Arratiset nga banesa e tij në Fier biznesmeni Arben Gropa. Arratia e pronarit të tavernës Pelikani të dënuar nga drejtësia italiane me 32 vite burg, është konstatuar ditën e djeshme, kur një oficer i prokurorisë së qytetit, ka shkuar në banesën e Gropës, por nuk ka gjetur këtë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.762Z

Shtyhet ekstradimi i Prudentinos

/ / Me kerkese te Prokurorise se Vlores prokurori Ndini Tavani gjykata ka dhene miratimin qe Prudentino te mbahet ne Shqiperi edhe 30 dite te tjera pertej 40-diteshit qe parashikon afati ligjor i cili mbaron ne daten 7 nentor. Shkak per kete vendim eshte bere procedimi pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.047Z

Arrest me qëllim ekstradimi shtetasit Astrit Veraj

Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Athinën, ka arrestuar me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë shtetasin shqiptar Astrit Nuro Veraj, 58 vjeç, lindur në Shkodër.Gjykata e Apelit Vlorë e ka dënuar me 3 vjet burg, për kryerjen e vepr&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.087Z

Ekstradimi i Drizes, Uruguaji shqyrton dosjet

Autoritetet uruguajane kane nisur shqyrtimin e dosjes se Bashkim Drizes, ish bosi i firmes piramidale “Populli” . Materialet per ekstradimin e tij ne Shqiperi jane derguar nga Ministria e Drejtesise ne Ministrine e Jashtme dhe mandej ky institucion i ka percjelle nepermjet Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.256Z

Pritet ekstradimi i Ratko Mlladic

Në Serbi pritet ekstradimi i Ratko Mladic, ndërsa janë nisur autokolonat e para drejt aeroportit. Sipas agjencisë B92, Ratko Mlladic, ish gjenerali serb i Bosnjes i kërkuar nga Gjykata e Hagës për krime lufte dhe genocid gjatë luftës në Bosnje, &eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.332Z

Arrestohet 35-vjeçari, me qëllim ekstradimi në Gjermani

Nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, në pikën e kalimit kufitar Qafë Prush/Kukës, është kryer arrestimi me qëllim ekstradimi drejt Gjermanisë, i shtetasit kosovar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, Armend Bakija, 35 vjec, lind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.260Z

Ministri anglez: Ekstradimi i shqiptarëve, gjykatat s‘binden

 TIRANE - Një bashkëpunim i shkëlqyer i policisë shqiptare me atë britanike dhe një ngërç me gjykatat e Mbretërisë së Bashkuar. Kjo ka qenë pak a shumë përmbledhja e bisedës mes drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ahmet Prençi dhe ministrit të shtetit britan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama