Rezultate te kerkimit per termin: +Ekstradimi

Total: 2807
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.047Z

Arrest me qëllim ekstradimi shtetasit Astrit Veraj

Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Athinën, ka arrestuar me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë shtetasin shqiptar Astrit Nuro Veraj, 58 vjeç, lindur në Shkodër.Gjykata e Apelit Vlorë e ka dënuar me 3 vjet burg, për kryerjen e vepr&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.087Z

Ekstradimi i Drizes, Uruguaji shqyrton dosjet

Autoritetet uruguajane kane nisur shqyrtimin e dosjes se Bashkim Drizes, ish bosi i firmes piramidale “Populli” . Materialet per ekstradimin e tij ne Shqiperi jane derguar nga Ministria e Drejtesise ne Ministrine e Jashtme dhe mandej ky institucion i ka percjelle nepermjet Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.256Z

Pritet ekstradimi i Ratko Mlladic

Në Serbi pritet ekstradimi i Ratko Mladic, ndërsa janë nisur autokolonat e para drejt aeroportit. Sipas agjencisë B92, Ratko Mlladic, ish gjenerali serb i Bosnjes i kërkuar nga Gjykata e Hagës për krime lufte dhe genocid gjatë luftës në Bosnje, &eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.332Z

Arrestohet 35-vjeçari, me qëllim ekstradimi në Gjermani

Nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, në pikën e kalimit kufitar Qafë Prush/Kukës, është kryer arrestimi me qëllim ekstradimi drejt Gjermanisë, i shtetasit kosovar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, Armend Bakija, 35 vjec, lind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.260Z

Ministri anglez: Ekstradimi i shqiptarëve, gjykatat s‘binden

 TIRANE - Një bashkëpunim i shkëlqyer i policisë shqiptare me atë britanike dhe një ngërç me gjykatat e Mbretërisë së Bashkuar. Kjo ka qenë pak a shumë përmbledhja e bisedës mes drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ahmet Prençi dhe ministrit të shtetit britan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.283Z

Pse ekstradimi i Arben Frrokut do të jetë i vështirë?

Pezullimi nga gjykata holandeze i marrëveshjes për ekstradim në vitin 2014 pritet te jete çelësi që do të shfrytëzoje i arrestuari Arben Froku, per te zvarritur ardhjen e tij ne Shqiperi. Vec kesaj, perpjekjeve u vjen ne ndihme dhe nje vendim i Gjykates se Apelit në Hagë, ku pezulloi e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.636Z

Pastrimi i parave rrezikohet ekstradimi

Hetimi Ekstradimi i Albino Prudentinos drejt shtetit italian eshte vene ne rrezik. Shkak eshte bere hapja e procesit hetimor ne Shqiperi ku Prudentino dhe familjaret e tij akuzohen per pastrim parash dhe jane bere objekt i ligjit te ri Antimafie. Prokuroria ka bllokuar disa nga aktivitetet e biznes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama