Rezultate te kerkimit per termin: +Ekstradimi

Total: 2807
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.087Z

Ekstradimi i Drizes, Uruguaji shqyrton dosjet

Autoritetet uruguajane kane nisur shqyrtimin e dosjes se Bashkim Drizes, ish bosi i firmes piramidale “Populli” . Materialet per ekstradimin e tij ne Shqiperi jane derguar nga Ministria e Drejtesise ne Ministrine e Jashtme dhe mandej ky institucion i ka percjelle nepermjet Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.256Z

Pritet ekstradimi i Ratko Mlladic

Në Serbi pritet ekstradimi i Ratko Mladic, ndërsa janë nisur autokolonat e para drejt aeroportit. Sipas agjencisë B92, Ratko Mlladic, ish gjenerali serb i Bosnjes i kërkuar nga Gjykata e Hagës për krime lufte dhe genocid gjatë luftës në Bosnje, &eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.332Z

Arrestohet 35-vjeçari, me qëllim ekstradimi në Gjermani

Nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, në pikën e kalimit kufitar Qafë Prush/Kukës, është kryer arrestimi me qëllim ekstradimi drejt Gjermanisë, i shtetasit kosovar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, Armend Bakija, 35 vjec, lind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.260Z

Ministri anglez: Ekstradimi i shqiptarëve, gjykatat s‘binden

 TIRANE - Një bashkëpunim i shkëlqyer i policisë shqiptare me atë britanike dhe një ngërç me gjykatat e Mbretërisë së Bashkuar. Kjo ka qenë pak a shumë përmbledhja e bisedës mes drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ahmet Prençi dhe ministrit të shtetit britan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.283Z

Pse ekstradimi i Arben Frrokut do të jetë i vështirë?

Pezullimi nga gjykata holandeze i marrëveshjes për ekstradim në vitin 2014 pritet te jete çelësi që do të shfrytëzoje i arrestuari Arben Froku, per te zvarritur ardhjen e tij ne Shqiperi. Vec kesaj, perpjekjeve u vjen ne ndihme dhe nje vendim i Gjykates se Apelit në Hagë, ku pezulloi e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.636Z

Pastrimi i parave rrezikohet ekstradimi

Hetimi Ekstradimi i Albino Prudentinos drejt shtetit italian eshte vene ne rrezik. Shkak eshte bere hapja e procesit hetimor ne Shqiperi ku Prudentino dhe familjaret e tij akuzohen per pastrim parash dhe jane bere objekt i ligjit te ri Antimafie. Prokuroria ka bllokuar disa nga aktivitetet e biznes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.135Z

Ekstradimi i Kumbaros, me 11 nentor seanca

Do te duhen te pakten edhe dy jave te tjera per te mesuar nese ish SHIK-asi, Ilir Kumbaro njeriu kyc ne rrembimin dhe zhdukjen e Remzi Hoxhes do te ekstradohet nga Britania e Madhe per t'u perballur me drejtesine shqiptare. Gjate dites se sotme pritej zhvillimi seances se Apelit kerkuar n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama