Rezultate te kerkimit per termin: +Ekstradimi

Total: 2808
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.636Z

Pastrimi i parave rrezikohet ekstradimi

Hetimi Ekstradimi i Albino Prudentinos drejt shtetit italian eshte vene ne rrezik. Shkak eshte bere hapja e procesit hetimor ne Shqiperi ku Prudentino dhe familjaret e tij akuzohen per pastrim parash dhe jane bere objekt i ligjit te ri Antimafie. Prokuroria ka bllokuar disa nga aktivitetet e biznes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.135Z

Ekstradimi i Kumbaros, me 11 nentor seanca

Do te duhen te pakten edhe dy jave te tjera per te mesuar nese ish SHIK-asi, Ilir Kumbaro njeriu kyc ne rrembimin dhe zhdukjen e Remzi Hoxhes do te ekstradohet nga Britania e Madhe per t'u perballur me drejtesine shqiptare. Gjate dites se sotme pritej zhvillimi seances se Apelit kerkuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.373Z

Ekstradimi, vjen nga Italia i dënuari me 7 vite burg për grabitje

Gazeta ShqipNjë i dënuar me 7 vite burg për akuzën e grabitjes, është ekstraduar dje nga Italia. Dorian Kacaj, 29 vjeç nga Durrësi, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor të Durrësit, me vendim të datës 22 shkurt 2010, e ka dënuar me 7 vjet burg. Ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.633Z

Serbi-Kroaci, bëhet ekstradimi i parë

Serbia dhe Kroacia kanë bërë sot ekstradimin e parë që prej përfundimit të luftës mes tyre në fillim të viteve ’90. Personi i ekstraduar nga Zagrebi në Beograd është një eksponent i krimit të organizuar serb, i akuzuar për pjesëmarrje në vrasjen e ish-kryeministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.162Z

Ekstradimi Almir Rrapo u dorezohet SHBA-ve

Dje dorezimi ne baze te procedurave nderkombetare. Gjykatat vendosen dorezimin e tij te autoritetet amerikane Almir Rrapo u dorezohet autoriteteve amerikane. Procedurat e ekstradimit jane kryer ne baze te procedurave nderkombetare nderkohe qe itinerari i ndjekur ka qene linja ajro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.970Z

Rrëmbeu biznesmenin italianekstradohet 20-vjeçari shqiptarNga ekstradimi në Itali

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.020Z

Ekstradimi i Nezar Seitit, ministri italian: Vlen për një hetim të rëndësishëm

Ekstradimi i financierit të Habilajve, Nezar Seitit ka sjellë sot një reagim të ministrit italian të Drejtësisë, Andrea Orlando. Orlando falënderon autoritetet shqiptare për angazhimin që treguan në çështjen e ekstradimit të Seitit, pas kërkesës së autoriteteve italiane. Sipas minis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama