Rezultate te kerkimit per termin: +Ekstremistt

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.450Z

Rrahet aktivisti i PDK-s

Shufra hekuri, shkopinj bejsbolli dhe grushtet kan thyer heshtjen zgjedhore pr raundin e dyt n Gjilan. Krejt kjo ka ndodhur kur disa aktivist t LDK-s kan gjakosur nj aktivist t PDK-s. Kshtu t paktn thot kandidati i PDK-s pr Gjilan, Qemail Mustafa. Ngjarja q konfirmohet edhe nga Policia e Kosovs ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.544Z

Ngjarja në Himarë, Droutsas: Do të mbrojmë shqiptarët në Greqi

Ministri grek: Berisha e dënoi vrasjen, autoritetet në Greqi po kujdesen që të mos ketë episode hakmarrëse ndaj emigrantëve shqiptarë Pas dnimit t vrasjes s t riut Aristotel Guma n Himar nga ana e Kryeministrit Sali Berisha, Athina zyrtare shprehet se do t marr n mbrojtj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.422Z

Qeveria greke: Berisha e dënoi vrasjen e Himarës

Ministri Droutsas: Ekstremistët të mbahen larg. Berisha dënoi incidentin me të njëjtën mënyrë si ne, prerazi Qeveria greke e konsideron si mjaft pozitive faktin q Kryeministri shqiptar Sali Berisha e dnoi ashpr vrasjen n Himar. Kt vuri n pah dje ministri i Jashtm Plotsue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.567Z

Grek, nuk bëhesh kurrë shqiptar

Skandali, një ditë pas miratimit të varrezave greke në Shqipëri Reagime t menjhershme nga t dyja vendet pas skandalit t nj grupi ushtarsh n Greqi. “Turp kombtar nga njerz pa tru” e cilsoi ministri grek i Mbrojtjes s Qytetarit, duke urdhruar pezullimin e oficerit dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Parlamenti Europian voton pro Shqipërisë

N Parlamentin Europian sot kan triumfuar dashamirsit e Shqipris ndaj jodashamirsve dhe t ekulibruarit ndaj radikalve, t cilt kan tentuar t pezullojn procesin e integrimit europian t Shqipris ose at t vizave. Nga 633 deputet t pranishm, rezoluta pr Shqiprin sht votuar me 567 vota pro, 47 kundr dhe 19

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.373Z

Hebrenjt prkrahin myslimant

Votuesit zviceran kt jav miratuan me shumic absolute t votave krkesn pr t ndaluar ndrtimin e minareve n Zvicr. Kjo mas, pr t ciln u angazhua partia e djatht, Partia Popullore Zvicerane (SVP), u mbshtet nga 57 pr qind e votuesve. Sidoqoft, organizatat hebreje, t cilat kan kuptuar se masat kundr isla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Serbi, thesi i votave quhet Kosov!

Kur shefi i diplomacis serbe, Vuk Drashkovi do t deklaronte n nj sall t Parlamentit Europian disa jav m par se ekstremistt kosovar musliman po marrin zemrn e Europs, duke sjell aty terrorizmin, prgjigja q mori ishte e hidhur. Burime t sigurta nga Brukseli, konfirmuan se eurodeputetja Doris Pack, (k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama