Rezultate te kerkimit per termin: +Ekuadorit

Total: 449
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.527Z

Kaka gati te luaje kunder Ekuadorit

Eshte ne Brazil per te luajtur me Seleçaon, por situata per Kakane duket e njejte me ate te disa javeve me pare ne Milano. Ne kembe ndjen ende dhimbje. Por trajneri Dunga eshte optimist: Nuk do te jape 100% por mund te luaje kunder Ekuadorit te dielen”.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.092Z

Asanzh sfidon nga ambasada e Ekuadorit: Obama, mjaft me gjueti shtrigash

Gazeta ShqipAsanzh në ballkonin e ambasadës së Ekuadorit Themeluesi i Wikileaks, Julian Asanzh, përmes një daljeje publike nga ballkoni i ambasadës së Ekuadorit në Londër, i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara të Amerikës që të ndalin atë që ai e cilësoi si gjueti shtrigash ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.055Z

Britania rrethon ambasadën e Ekuadorit, ku strehohet Assange

Britania duket e vendosur të mos lejojë largimin drejt Ekuadorit të themeluesit të Wikileaks, Julien Assange i cili ndodhet prej dy muajsh në ambientet e ambasadës së vogël të vendit amerikano-latin në një nga zonat më të pasura të Londrës.Ambasada tashmë është e rrethuar me afro 4

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.173Z

Brazili, Kaka out kunder Ekuadorit

Brazili nuk mund te besoje tek Kaka per ndeshjen eleminatore te boterorit 2010 kunder Ekuadorit. 5 here kampionet e botes do zbresin ne fushe me nje formacion pa fantazistin milanist, i cili nuk e ka kaluar demtimin ne kemben e majte. Vendin e tij do ta zere milanisti tjeter Ronaldinho,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.523Z

SHBA i kërkon Ekuadorit të refuzojë azilin për Snowdenin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë kërkuar Ekuadorit të refuzojë kërkesën për azil të ish-kontraktorit të inteligjencës amerikane, Edward Snowden, i cili akuzohet se ka nxjerrë detaje të programeve të mbikëqyrjes të SHBA-së. Lajmi është bërë i ditur nga Presidenti i Ekuador

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.134Z

Assange, azil tek ambasada e Ekuadorit në Londër

Julian Assange Cituar nga ministri i Jashtëm, Assange ka thënë se “ndihet i braktisur nga autoritetet e vendit të tij, Australisë”. Dhe një ekstradim i mundshëm në Shtetet e Bashkuara?.. “- Një vend që zbaton vendimin me vdekje për spiunazh dhe tradhti. LONDËR ̵

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.504Z

Themeluesi i Wikileaks/ Julian Assange do largohet nga ambasada e Ekuadorit, pas dy vitesh izolim

Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange do të largohet nga ambasada e Ekuadorit në Londër, pas dy vitesh izolim. Ai e bëri vetë të ditur lajmin gjatë një konference për shtyp. Assange nuk sqaroi arsyet e këtij largimi, por tha se nuk do largohet për arsyet për të cilat është shkrua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama