Rezultate te kerkimit per termin: +Ekuadorit

Total: 449
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.173Z

Brazili, Kaka out kunder Ekuadorit

Brazili nuk mund te besoje tek Kaka per ndeshjen eleminatore te boterorit 2010 kunder Ekuadorit. 5 here kampionet e botes do zbresin ne fushe me nje formacion pa fantazistin milanist, i cili nuk e ka kaluar demtimin ne kemben e majte. Vendin e tij do ta zere milanisti tjeter Ronaldinho,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.523Z

SHBA i kërkon Ekuadorit të refuzojë azilin për Snowdenin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë kërkuar Ekuadorit të refuzojë kërkesën për azil të ish-kontraktorit të inteligjencës amerikane, Edward Snowden, i cili akuzohet se ka nxjerrë detaje të programeve të mbikëqyrjes të SHBA-së. Lajmi është bërë i ditur nga Presidenti i Ekuador

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.134Z

Assange, azil tek ambasada e Ekuadorit në Londër

Julian Assange Cituar nga ministri i Jashtëm, Assange ka thënë se “ndihet i braktisur nga autoritetet e vendit të tij, Australisë”. Dhe një ekstradim i mundshëm në Shtetet e Bashkuara?.. “- Një vend që zbaton vendimin me vdekje për spiunazh dhe tradhti. LONDËR ̵

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.504Z

Themeluesi i Wikileaks/ Julian Assange do largohet nga ambasada e Ekuadorit, pas dy vitesh izolim

Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange do të largohet nga ambasada e Ekuadorit në Londër, pas dy vitesh izolim. Ai e bëri vetë të ditur lajmin gjatë një konference për shtyp. Assange nuk sqaroi arsyet e këtij largimi, por tha se nuk do largohet për arsyet për të cilat është shkrua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.904Z

Azili per Assange rritet presioni ndaj Ekuadorit

Britania e Madhe dhe Suedia kritikuan vendimin e Ekuadorit për t’i dhënë azil politik themeluesit të “Wikileaks”, Julian Assange, ndërsa lufta diplomatike intensifikohet. Aktualisht, 40-vjeçari qëndron brenda ambasadës së shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.729Z

Assange ne pritje te vendimit te Ekuadorit

Presidenti i Ekuadorit ka deklaruar se shpreson të marrë një vendim nëse themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, do t’i jepet azil politik në vendin e tij këtë javë. Presidenti Rafael Correa deklaroi në një intervistë tele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.990Z

Vendimi i Ekuadorit për Asanzh, kundër Britania e Madhe dhe Suedia

Pas vendimit te Ekuadorit per ti dhënë azil politik themeluesit të Wikileaks, Julian Asanzh, mbërrijnë edhe reagimet nga ndërkombëtarët. Britania e Madhe dhe Suedia kritikuan këtë vendim, ndërsa në këtë mënyrë, ësh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama