Rezultate te kerkimit per termin: +Ekzistojn

Total: 4045
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.060Z

Ndryshimet ne ligjin e pronesise hartohet strategjia e se drejtes pronesore

Hartohet strategjia e të drejtës së pronës në bazë të së cilës do identifikohet objekti me subjektin që i përket prona. Kjo strategji ka lindur si nevojë për problemet e identifikuara me ndërtesat e para vitit ’90, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.289Z

Shpend Ahmeti: “Vrit e prit shqiptarët”, a është kjo Serbia evropiane?

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar edhe njëherë rreth sjelljeve të serbëve, në ndeshjen e sotme Partizan – Crvena Zvezda. Kryetari pyet nëse janë europian ata që thërrasin “vrit dhe prit që shqiptarët të mos ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.758Z

Vulin: Struktura paralele, janë ato të Prishtinës

Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Aleksander Vulin, ka deklaruar se institucionet serbe në Kosovë do të mbeten, ndërsa të vetmet struktura paralele janë ato që i financon Prishtina. “Në Kosovë ekzistojnë str

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.613Z

Bylykbashi: Për Ramën, ligjete shtetit nuk ekzistojnë

TIRANË - Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykashi, deklaroi se në Standardin e Edi Ramës “ligjet e shtetit nuk egzistojnë”. Duke iu referuar punimeve të nisura në fasadën e Kryeministrisë, teknikë e Ramës për të fshehu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.766Z

Kosove spitalet ne rrezik nga bakteret

Inspektorë të Qendrës Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve kanë vlerësuar se në spitalet kosovare ekzistojnë mundësi konkrete për praninë e baktereve anti-biorezistente. Grupi i inspektorëve ka qënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.160Z

Lagarde: Ekzistojnë rreziqe serioze për recesion në eurozonë

UASHINGTON- Zona euro përballet me rrezikun serioz të një recesioni nëse nuk veprohet për të nxitur rritjen ekonomike në rajon, paralajmëroi sot drejtoresha e përgjithshme e FMN-së, Christine Lagarde. “Ne muk sugjerojmë se eurozona po i dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.440Z

Lirohet Xhelal Mziu

Gjykata e Apelit e la të lire kreun e Bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu që u arrestua për shpërdorim detyre. Gjykata e ndryshoi masën e arrestit me burg në detyrim paraqitje dhe argumentuar se nuk ekzistojnë shkaqet dhe rrethanat për ta m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama