Rezultate te kerkimit per termin: +Ekzistojn

Total: 4045
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.480Z

Daçiç: Ne s`e njohim Kosovën as me mbikëqyrje, as pa të

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar sot se Serbia nuk pranon asnjë pavarësi, as atë të mbikëqyrur, e as atë pa mbikëqyrje. "Për ne çështja e Kosovës nuk është zgjidhur derisa me të nuk bie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.592Z

Kryeministri kinez Arrijme rritjen 75

Kryeministri i Kinës, Wen Jiabao, deklaroi në Forumin Ekonomik Botëror në Tianjin se vendi i tij është në rrugën e duhur drejt arritjes së objektivave ekonomikë për 2012. Ai siguroi se rritja minimale prej 7,5% do të arrihet, i k&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.026Z

Libi vrasja e ambasadorit 50 te arrestuar

Autoritetet libiane arrestuan mbi 50 persona në lidhje me sulmin e dhunshëm të një jave më parë mbi konsullatën amerikane në Bengazi, sulm në të cilin mbeti i vrarë ambasadori Chris Stevens dhe tre diplomate te tjere. Lajmi u bë pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.940Z

Bosnje-Shqipëri, bisedime përbashkëpunimin ekonomik

TIRANE - Zv. kryeministri dhe ministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Edmond Haxhinasto dhe ministri i Ekonomisë dhe Tregtisë i Federatës së Bosnjë-Hercegovinës Mirko Saroviç kanë deklaruan dje në Tiranë se ekzistojn&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.421Z

Ish-diktatori amerikanojugor ne gjyq per genocid

Ish-diktatori i Guatemalës, një shtet në Amerikën Qëndrore, mohoi akuzat për genocid dhe masakrimin e mijëra indigjenëve majanë, në një gjyq historik që po zhvillohet në kryeqytetin Guatemala City. Efrain Rios Montt, në a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.734Z

Kerry Irani Ekziston rruga diplomatike

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry deklaroi se ekzistojnë ende kanalet diplomatike për të zgjidhur cështjen e programit bërthamor iranian. “Ka një rrugë diplomatike të cilën mund të përshkojmë së bashku me Iranin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.787Z

Meta vlereson heqjen e TVSH-se per makinerite

Duke vlerësuar hapat e ndërmarra nga Qeveria në mbështetje të biznesit Fason, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta tha se në vitet që vijnë mund të bëhet akoma më shumë për të ndihmuar zhvillimin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama