Rezultate te kerkimit per termin: +Ekzistojn

Total: 4045
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.787Z

Meta: Ekzistojn hapsira pr dialog

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Ilir Meta deklaroi në një konferencë për shtyp se grevat nuk ndihmojnë ecjen përpara të vendit. "Ekzistojnë hapësira për dialog dhe duhet bashkëpunim nga të gjitha palët për një zgjidhje demokratikë të krizës", u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.390Z

Krasniqi: A e dijnë ministrat pse ekzistojnë institucionet?!

Si duket ministrat e qeverisë nuk e dinë pse janë krijuar institucionet e shtetit. Për këto institucione populli ynë ka investuar shumë, prandaj këto institucione e kanë përgjegjësinë për tu krijuar kushte pune e jete të dinjitets

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.060Z

Ndryshimet ne ligjin e pronesise hartohet strategjia e se drejtes pronesore

Hartohet strategjia e të drejtës së pronës në bazë të së cilës do identifikohet objekti me subjektin që i përket prona. Kjo strategji ka lindur si nevojë për problemet e identifikuara me ndërtesat e para vitit ’90, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.289Z

Shpend Ahmeti: “Vrit e prit shqiptarët”, a është kjo Serbia evropiane?

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar edhe njëherë rreth sjelljeve të serbëve, në ndeshjen e sotme Partizan – Crvena Zvezda. Kryetari pyet nëse janë europian ata që thërrasin “vrit dhe prit që shqiptarët të mos ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.758Z

Vulin: Struktura paralele, janë ato të Prishtinës

Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Aleksander Vulin, ka deklaruar se institucionet serbe në Kosovë do të mbeten, ndërsa të vetmet struktura paralele janë ato që i financon Prishtina. “Në Kosovë ekzistojnë str

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.613Z

Bylykbashi: Për Ramën, ligjete shtetit nuk ekzistojnë

TIRANË - Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykashi, deklaroi se në Standardin e Edi Ramës “ligjet e shtetit nuk egzistojnë”. Duke iu referuar punimeve të nisura në fasadën e Kryeministrisë, teknikë e Ramës për të fshehu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.766Z

Kosove spitalet ne rrezik nga bakteret

Inspektorë të Qendrës Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve kanë vlerësuar se në spitalet kosovare ekzistojnë mundësi konkrete për praninë e baktereve anti-biorezistente. Grupi i inspektorëve ka qënd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama