Rezultate te kerkimit per termin: +Elbasani +Sipas

Total: 3647
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.646Z

Elbasani e pret Adën në Cërrik, kërkohet fitorja

Nga Gjergj Vyshka Ashtu si të gjitha skuadrat e Kategorisë së Parë, edhe Elbasani ka nisur përgatitjet e tij për ndeshjen e radhës në kampionat, atë ndaj Adës së Velipojës. Kjo skuadër është ndër ato që e pengoi Elbasanin në javën e katërt të vazhdonte serinë e fitoreve radhaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.271Z

Elbasani në Sarandë për të forcuar kryesimin

Nga Gjergj Vyshka Verdheblutë, pasi kanë bërë stërvitjen e tyre të fundit dje paradite, ia nisur drejt qyteti bregdetar, atje ku dhe kanë kaluar mbrëmjen e së premtes. File mendon fitoren me formacionin më të mirë   Elbasani shkon sot në Sarandë, jo vetëm për tu rikonfirmuar si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.631Z

Elbasani bëhet gati, priten afrime cilësore

Nga ELTON KARAJ Është thënë se të mërkurën pritet që të marrë jetë Elbasani i sezonit 2012-2013. Ekipi do të fillojë normalisht stërvitjen nën urdhërat e trajnerit Ilirjan File. Ka qënë vetë trajneri që ka bërë publike datën e fillimit të përgatitjeve për sezonin e ri. Skua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.479Z

Elbasani probleme dëmtimesh para ndeshjes ndaj Pogradecit

Nga Mariglen Miraka Elbasani ka vazhduar normalisht stërvitjet për ndeshjen e së shtunës ndaj Pogradecit, të cilën do ta luajë në stadiumin Nexhip Trungu në Cërrik. Atmosfera në kampin verdheblu para ndeshjes me liqenorët nuk duket dhe shumë e mirë, pasi dëmtimet nuk kanë të sosur p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.945Z

Elbasani peticion FSHF-se per gjykimin

Reagimi Pas ndeshjes se ndeshjes Laci-Elbasani 1-0 klubi elbasanas duket se ka mbetur i tronditur nga niveli dhe menyra sesi u gjykua sfida. Duke e cilesuar si nje nga gjykimet me te padrejta drejtuesit e klubit jane mbledhur urgjent te dielen. Ata kane diskutuar rreth shqetesimeve per shkak te gjy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.901Z

Elbasani, qyteti i ikonografëve dhe alfabeteve

Kalaja e Elbasanit Albanologu shkruan për kulturën e vjetër të qytetit të lindjes. Qyteti i Aranitit ku jetoi Onufri, Selenicasi e Shpataraku, e më vonë patriotët e shqipes. Dhimitri lindi në Elbasan, por jetoi shumë pak në qytetin e tij të lindjes. Edhe vitet e fëmijërisë dhe të ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.223Z

Kthehen Pisha dhe Bylykbashi, Elbasani do fitoren në Patos

Elbasani, pas fitores të së shtunës ndaj Veleçikut, tashmë i është kthyer përgatitjeve për ndeshjen e radhës në Patos, ndaj Albpetrolit vendës në ora 16:00. Skuadrës verdheblu, që drejtohet nga Ilirjan File, ndaj Veleçikut për arsye dëmtimi i ka munguar Arjan Pisha dhe Dorjan Bylyk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama