Rezultate te kerkimit per termin: +Elbasanit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.479Z

FOTOT/ Rilindja e Elbasanit

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e djeshme në Elbasan. Me këtë rast, ai ka ndjekur nga afër edhe punimet për parkun qendror të këtij qyteti. Në parkun qendror të Elbasanit që përmes Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane po transformohet rrënjësisht në një oaz mikpritës pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.604Z

Meta: T'i kthejme dinjitetin Elbasanit

ELBASAN - Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim, Ilir Meta dhe perfaqesues te partive te djathta kane zhvilluar dje pasdite takime ne qytetin e Elbasanit, ku eshte bere dhe prezantimi i kandidatit te koalicionit "Aleanca per Qytetarin", Durim Hushi. Ne Elbasan merrnin pjese kryetari i LSI, Ili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.775Z

Bashkia garanton skuadrën e Elbasanit

Elbasan - Kryetari i bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini, garanton ecurinë e ekipit të futbollit edhe pas arrestimit të presidentit Arben Laze. Sejdini deklaron se ekipi nuk rrezikon të shpërbëhet, pasi i ka të garantuara të gjitha financat. Sipas Sejdinit, shumica e lojarëve verdheblu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.608Z

Sejdini pranë Elbasanit, sot zyrtarizimi

Faruk Sejdini është trajneri i ri i Elbasanit për pjesën e mbetur të sezonit. Menjëherë pas shkarkimit të trajnerit Mirel Josa, i cili u largua nga drejtuesit pas humbjes 1-0 në ndeshjen e së mërkurës në Lushnjë, klubi verdheblu u hodh në kërkim të gjetjes së një trajneri të ri.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.386Z

Spitalet e Elbasanit kërkojnë vetëfinancim

Përvoja e spitaleve të qytetit të Durrësit për vetëfinancim brenda të sistemit të Sigurimeve Shoqërore, duket se do të shtrihet edhe në qytetin e Elbasanit. Një kërkesë e tillë është bërë dje para prefektit të Elbasanit nga ana e kreut të spitaleve Arben Paralloi. "Na ka nxitur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.223Z

Bllokohet tuneli i Elbasanit

brbrDuke nisur nga data e sotme e deri n 10 korrik kalimi nga tuneli i Elbasanit do te jete i bllokuar Ndaj kush duhet te levize ne drejtim te Elbasanit apo me tej duhet te zgjedhje rrugen e vjeter nga Krraba Drejtoria e Pergjithshme e Rrugeve njoftoi se ky bllokim 10 ditor do te ndodhe per shkak t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.176Z

Dixhitalizohet Dorëshkrimi i Elbasanit

Robert Elsie njofton në faqen e tij se Dorëshkrimi i Elbasanit - "teksti i hershëm shqip i dorëshkrimit të ungjijve (biblike) të Elbasanit (viti 1761) nga Gregori i Durrësit, shkruar në një alfabet të posaçëm, ndodhet tani në internet në një version të modernizuar!" Dixhitalizimi ës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama