Rezultate te kerkimit per termin: +Elbasanit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.068Z

Shkurtohet administratae bashkise se Elbasanit

Keshilli Bashkiak i Elbasanit ka miratuar me shumice votash shkurtimin e organikes se administrates. Nje numer prej 68 punonjesish te administrates se bashkise se qytetit te Elbasanit mund te lere punen gjate vitit 2012. Nga 486 punonjes numri i tyre ka shkuar ne 418. Pritet qe sektori i prekur me t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.690Z

Harresa e Kongresit të Elbasanit

Shefqet DELIALLISI Para pak muajsh u përkujtua me madhështi 100-vjetori i Kongresit të Manastirit, ngjarja më e rëndësishme në historinë e shkrimit të gjuhës shqipe. Organizimi ishte dinjitoz dhe kulmoi me përkujtimoren e mbajtur në Shkup, ku përshëndetën dhe kryeministrat e tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.591Z

KLD inspekton Gykatën e Elbasanit

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka inspektuar Gjykatën e Elbasanit. Zëvendëskryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu lëshoi kritika për paaftësi ndaj gjyqtarëve. Ai theksoi se vjedhjet dhe prostitucioni janë shumë të përhapura në qytetin e Elbasanit. Spahiu theksoi se kërkohet një politik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.471Z

Qytetarët pushtojnë sheshin e Elbasanit

Protesta Tubuesve u bashkohen intelektualë dhe përfaqësues të AKIP Qytetarë të shumtë i janë bashkuar protestës në Elbasan. Përfaqësues të AKIP-it kanë qenë në Elbasan bashkë me aktivistë të ndryshëm, duke organizuar protestën më të madhe kundër sjelljes së armëve kimike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.649Z

Opozita, marshim në rrugën e Elbasanit

Simpatizantë dhe anëtarë socialistë të degës së Elbasanit, të udhëhequr edhe nga deputetët e këtij qarku, kanë filluar protestën e pasdites nga rruga e Elbasanit për në shesh, në solidarizim me pjesën tjetër të grevistëve. Ata e përshkuan rrugën e Elbasanit në këm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.240Z

Mamograf per spitalin e Elbasanit

Investimeve te medha qe po realizohen ne qytetin e Elbasanit kryesisht ne fushen e shendetesise do ti shtohet edhe instalimi i skanerit nga me modernet si edhe aparati momografik. Keshtu ka deklaruar ministri i Shendetesise Petrit Vasili gjate nje vizite ne qytetin e Elbasanit ku edhe ka inspektuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.992Z

Kërcënohen gazetarët e Elbasanit

Një grup gazetarësh të Elbasanit janë kërcënuar dhe kanë pasur presion psikologjik pas raportimit të lajmit për parandalimin e një vrasjeje në këtë qytet. Në një njoftim për shtyp të Unionit të Gazetarëve Elbasan, mësohet se "duke marrë shkak nga kërcënime direkte, indirekte,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama