Rezultate te kerkimit per termin: +Elbasanit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.471Z

Qytetarët pushtojnë sheshin e Elbasanit

Protesta Tubuesve u bashkohen intelektualë dhe përfaqësues të AKIP Qytetarë të shumtë i janë bashkuar protestës në Elbasan. Përfaqësues të AKIP-it kanë qenë në Elbasan bashkë me aktivistë të ndryshëm, duke organizuar protestën më të madhe kundër sjelljes së armëve kimike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.649Z

Opozita, marshim në rrugën e Elbasanit

Simpatizantë dhe anëtarë socialistë të degës së Elbasanit, të udhëhequr edhe nga deputetët e këtij qarku, kanë filluar protestën e pasdites nga rruga e Elbasanit për në shesh, në solidarizim me pjesën tjetër të grevistëve. Ata e përshkuan rrugën e Elbasanit në këm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.240Z

Mamograf per spitalin e Elbasanit

Investimeve te medha qe po realizohen ne qytetin e Elbasanit kryesisht ne fushen e shendetesise do ti shtohet edhe instalimi i skanerit nga me modernet si edhe aparati momografik. Keshtu ka deklaruar ministri i Shendetesise Petrit Vasili gjate nje vizite ne qytetin e Elbasanit ku edhe ka inspektuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.992Z

Kërcënohen gazetarët e Elbasanit

Një grup gazetarësh të Elbasanit janë kërcënuar dhe kanë pasur presion psikologjik pas raportimit të lajmit për parandalimin e një vrasjeje në këtë qytet. Në një njoftim për shtyp të Unionit të Gazetarëve Elbasan, mësohet se "duke marrë shkak nga kërcënime direkte, indirekte,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.067Z

Mozaiku i Elbasanit mbushet me plehra

Punimet janë lënë pezull për shkak të mosmarrëveshjeve. I gjendur në mes të monumentit të Aqif Pashë Elbasanit dhe Rrapit të Bezistanit, mozaiku i ngjan një grope të madhe që mbushet me ujë e baltë sa herë që bie shi, apo shërben si një kosh i madh plehrash në mes të qytetit M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.531Z

Në NJëQINDVJETORIN E NORMALES Së ELBASANIT

Viti 2009 është vit i tre jubileve njëqindvjeçarë të tri ngjarjeve të rëndësishme nga historia kombëtare shqiptare. Pas Kongresit të Manastirit, për njësimin e alfabetit të gjuhës shqipe, të mbajtur në Manastir (më 14-22 nëntor 1908), një vit më vonë pasuan dy kongrese dhe u ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.375Z

Xhevahir Spahiu merr “Trëndafilat e Elbasanit”

Rreth 100 poetë të ardhur nga Greqia, Bullgaria, Maqedonia, Kroacia, Kosova dhe Shqipëria kanë marrë pjesë në Festivalin Poetik Ballkanik, “Trëndafilat e Elbasanit”. I kthyer tashmë në traditë, në edicionin e tij të 10-të ky festival ka pritur me dhjetëra poetë të huaj dhe venda

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama