Rezultate te kerkimit per termin: +Elbasanit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.067Z

Mozaiku i Elbasanit mbushet me plehra

Punimet janë lënë pezull për shkak të mosmarrëveshjeve. I gjendur në mes të monumentit të Aqif Pashë Elbasanit dhe Rrapit të Bezistanit, mozaiku i ngjan një grope të madhe që mbushet me ujë e baltë sa herë që bie shi, apo shërben si një kosh i madh plehrash në mes të qytetit M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.531Z

Në NJëQINDVJETORIN E NORMALES Së ELBASANIT

Viti 2009 është vit i tre jubileve njëqindvjeçarë të tri ngjarjeve të rëndësishme nga historia kombëtare shqiptare. Pas Kongresit të Manastirit, për njësimin e alfabetit të gjuhës shqipe, të mbajtur në Manastir (më 14-22 nëntor 1908), një vit më vonë pasuan dy kongrese dhe u ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.375Z

Xhevahir Spahiu merr “Trëndafilat e Elbasanit”

Rreth 100 poetë të ardhur nga Greqia, Bullgaria, Maqedonia, Kroacia, Kosova dhe Shqipëria kanë marrë pjesë në Festivalin Poetik Ballkanik, “Trëndafilat e Elbasanit”. I kthyer tashmë në traditë, në edicionin e tij të 10-të ky festival ka pritur me dhjetëra poetë të huaj dhe venda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.322Z

Kalaja e Elbasanit, me fytyre te re

Elbasan- Finalizohet projekti per zonen historike dhe Kalane e Elbasanit. Ministria e Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve, ne bashkepunim me bashkine dhe Universitetin e Elbasanit, Institutin e Monumenteve dhe Universitetin e Pizas ne Itali, kane prezantuar perfundimin e projektit per Kalane dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.435Z

Myftinia e Elbasanit

I pyetur për rastin e helmimit masiv të fëmijëve, koordinatori i Myftinisë së Elbasanit për marrëdhëniet me jashtë, Arben Ramkaj, ka deklaruar se nuk ka pasur dijeni për një organizim të tillë. “Nuk kam dijeni që një shoqatë islamike që të këtë organizuar një ekskursion t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.358Z

Miratohet buxheti i Bashkisë së Elbasanit

Miratohet me shumicë votash buxheti i Këshillit Bashkiak të Elbasanit. Vendimi u mor gjatë mbeldhjes së djeshme, pas debateve në dy mbledhjet e mëparshme. Buxheti i vitit 2010 u miratua pas disa ndryshimeve dhe propozimeve jothelbësore. Ishin këshilltarët e djathtë ata që kundërsht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.969Z

Tahiri dhe Didi inspektojnë policinë e Elbasanit

TIRANË-Mesditën e kësaj të marte Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Artan Didi kanë zhvilluar një inspektim në drejtorinë e Policisë së Elbasanit. Në ambientet e Drejtorisë së Policisë së këtij Qarku , Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama