Rezultate te kerkimit per termin: +Elbasanit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.608Z

Sejdini pranë Elbasanit, sot zyrtarizimi

Faruk Sejdini është trajneri i ri i Elbasanit për pjesën e mbetur të sezonit. Menjëherë pas shkarkimit të trajnerit Mirel Josa, i cili u largua nga drejtuesit pas humbjes 1-0 në ndeshjen e së mërkurës në Lushnjë, klubi verdheblu u hodh në kërkim të gjetjes së një trajneri të ri.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.386Z

Spitalet e Elbasanit kërkojnë vetëfinancim

Përvoja e spitaleve të qytetit të Durrësit për vetëfinancim brenda të sistemit të Sigurimeve Shoqërore, duket se do të shtrihet edhe në qytetin e Elbasanit. Një kërkesë e tillë është bërë dje para prefektit të Elbasanit nga ana e kreut të spitaleve Arben Paralloi. "Na ka nxitur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.223Z

Bllokohet tuneli i Elbasanit

brbrDuke nisur nga data e sotme e deri n 10 korrik kalimi nga tuneli i Elbasanit do te jete i bllokuar Ndaj kush duhet te levize ne drejtim te Elbasanit apo me tej duhet te zgjedhje rrugen e vjeter nga Krraba Drejtoria e Pergjithshme e Rrugeve njoftoi se ky bllokim 10 ditor do te ndodhe per shkak t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.176Z

Dixhitalizohet Dorëshkrimi i Elbasanit

Robert Elsie njofton në faqen e tij se Dorëshkrimi i Elbasanit - "teksti i hershëm shqip i dorëshkrimit të ungjijve (biblike) të Elbasanit (viti 1761) nga Gregori i Durrësit, shkruar në një alfabet të posaçëm, ndodhet tani në internet në një version të modernizuar!" Dixhitalizimi ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.430Z

Landfilli i Elbasanit

Duket se Bashkia e Elbasanit, gjatë këtij viti, do t’i japë fund njëherë e mirë problemit të grumbullimit të mbetjeve urbane, të cilësuara si një nga ndotësit më të mëdhenj në qytet. Mbyllja e fushës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.575Z

Busheku, perla turistike e Elbasanit

Autori i Lajmit: red.Banorët e Elbasanit e quajnë veten me fat që natyra u ka dhuruar një pasuri natyrore si ajo e Bushekut, një zonë e mbushur me rrepe shekullore dhe me burime të ftohta ujore. Vetëm 9 km larg qytetit të Elbasanit, Busheku, një nga pikat historike e turistike më të veç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.844Z

Ndjekje penale rektorit të Elbasanit

Shpërdorim detyre Arrestohen kancelari dhe drejtori ekonomik i universitetit, hetohet edhe juristja Katër zyrtarët lëshuan me qira një ambient të Universitetit të Elbasanit, duke abuzuar me detyrën Rektori i Universitetit të Elbasanit, Liman Varoshi, bashkë me kancelarin, drejtorin ekonomi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama