Rezultate te kerkimit per termin: +Elona +Gjylmi

Total: 730
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.505Z

Bashkim Dedja kryetar i Gjykates Kushtetuese. Kuvendi miraton dekretin e presidentit

Me 74 vota bashkim dedja merr zyrtarisht kryesimin e gjykates kushtetuese. Ligjvenesit e djathte pas largimit te opozites i dhane OK unanim te perzgjedhurit te presidentit i cili qendron ne kete institucion qe prej majit 2010 ne cilesine e anetarit. Kryegjyqtari i Kushtetueses nuk eshte i panjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.024Z

LSI, Naço: Opozita të ndalë bojkotin e kushtëzuar

Levizja Socialiste per Integrim i kerkon opozites te ndale bojkotin dhe te mos kushtezoje marredhenien e saj me Parlamentin permes djegies se fleteve te votimit. Nenkryetari i LSI-se Nasip Naco tha se opozita duhet te luaje rolin e saj ne kuvend edhe per reformen zgjedhore. "Perfitoj nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.960Z

Milo Ne 8 maj dy pale zgjedhje. E majta si mozaik opozitar

Paskal Milo nje nder eksponentet e opozites se bashkuar artikulon idene e zgjedhjeve te dyfishta ne 8 maj. Sipas tij te majtet duhet te kene gati platformen qeverisese pasi te dielen e zgjedhjeve lokale mund te mbahen dhe ato te pergjithshme. Zgjedhjet e ardhshme lokale te cilet brenda 8 majit te vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.511Z

Parlamenti salle e re per seancat. Topalli Do shihni vendime historike

E shnderruar prej 28 ditesh ne nje kantier ndertimi salla e seancave plenare ne kuvend tashme ka nje fytyre te re. Kryetarja e parlamentit ka qene e para qe ka hapur dyert e kesaj salle per mediat e rikonfiguruar plotesisht ne forme ovale si Parlamenti Europian me tryeza te reja dhe sistemit te ri e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.710Z

Presidenti dekreton anetaret e rinj te Gjykates se Larte

Presidenti Topi ka dekretuar 3 emrat e rinj per anetare te Gjykates se Larte. Spikat nder to kandidatura e Manjola Bejlerit kryetarja aktuale e Shoqates se Gjyqtareve. Nje emer qe mbahet mend per kundershtimin e shume projektligjeve te maxhorances nder to ligjit per pastertine e figures i njohur ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.803Z

Spahiu Ndryshimi i ligjit arnim. Kushtetuta burim krizash

Per nenkryetarin e KLD ndryshimi i ligjit organik te Gjykates Kushtetuese do te ishte thjesht nje arnim. Gjate nje interviste per Alsat Kreshnik Spahiu hedh idene e ndryshimit te vete Kushtetutes per te evituar kriza te tjera ne kete institucion. Kriza qe sipas tij jane kultivuar ne vite nga zgjedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.694Z

Hetimi i zgjedhjeve, Dade: Rezoluta e Internacionales Socialiste, apel për qeverinë

Një ditë pas rezolutës së Internacionales Socialiste ku kërkohej hetimi total i zgjedhjeve, deputetja e PS-së Arta Dade deklaron se ky është një tjetër apel drejtuar qeverisë. Dade ka theksuar se Internacionalja Socialiste, duke kërkuar hetimin e materialeve zgjedhore dhe fleteve te voti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama