Rezultate te kerkimit per termin: +Enciklopedia

Total: 510
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.585Z

Enciklopedia, akademikët takohen në Ohër

OHER- Memorandum per mirëkuptim dhe bashkëpunim shkencor midis Shqiperise dhe Maqedonise dhe diskutim per Enciklopedine Maqedonase qe ngjalli aq shume debate e reagime. Takimi do te mbahet sot ne Ohër, ku do te mbërrijë një delegacioni i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë (ASHASH) të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.961Z

Maqedoni, enciklopedia ende ne treg

Mbledhja e Kuvendit te Akademise se Shkencave dhe Arteve te Maqedonise per te terhequr enciklopedine u nderpre pas 3 oresh diskutime. Enciklopedia nuk do te terhiqet por do korrigjohen pjeset e kontestuara, tha akademiku Georgi Stardelov. Mbledhja do vijoje ne ditet e ardhshme dhe deri a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.951Z

Enciklopedia maqedonase

Vendimi i Akademise maqedonase te Shkencave dhe Arteve per rikthimin e enciklopedise fyese ne treg ka rikthyer polemikat dhe reagimet ne Shkup. Partite e shqiptare te opozites fajin per rishfaqjen e enciklopedise skandaloze e kane hedhur mbi Bashkimin Demokratik per Integrim parti kjo qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.086Z

Enciklopedia e marrive

Enciklopedia e marrive. Keshtu do te mund te quhet Enciklopedia Maqedonase( e jo Enciklopedia e Maqedonise), projekti me i ri i Akademise Maqedonase te Shkencave dhe Arteve, qe te enjten pati nje promovim mjaft pompoz. Eshte veshtire te presesh dicka nga ata qe lajtmotiv te perditshmerise kane parag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.724Z

Enciklopedia maqedonase korrigjohet në qershor

Deri në qershor, akademitë shqiptare e maqedonase të arteve e shkencave do të formojnë një këshill të përbashkët, që do të ofrojë një interpretim të ndryshëm të historisë së marrëdhënieve midis popujve të Maqedonisë dhe Shqipërisë. “Me kushtetutë, një organizëm i ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.263Z

Maqedoni, enciklopedia antishqiptare ende në treg

Enciklopedia Maqedonase që shprehet kundër shqiptarëve po shpërndahet dhe po shitet me anë të DVD dhe CD, por edhe formave tjera në mbarë Maqedoninë. Agjencia e lajmeve INA bën të ditur se  për momentin ajo është bërë materiali më i kërkuar dhe më i preferuar tek qarqet intelektu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.845Z

Enciklopedia, "Zgjohu": Të zhduket nga tregu

Lëvizja qytetare "Zgjohu", e mbështetur nga thuajse të gjitha partitë politike shqiptare, dhe disa institucione e OJQ të tjera do të kërkojë largimin e redaktorit kryesor Bllazhe Ristevski nga Akademia e Shkencave, si edhe tërheqjen nga tregu të këtij botimi. "Kërkojmë që Akademia e Sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama