Rezultate te kerkimit per termin: +Enciklopedia

Total: 510
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.263Z

Maqedoni, enciklopedia antishqiptare ende në treg

Enciklopedia Maqedonase që shprehet kundër shqiptarëve po shpërndahet dhe po shitet me anë të DVD dhe CD, por edhe formave tjera në mbarë Maqedoninë. Agjencia e lajmeve INA bën të ditur se  për momentin ajo është bërë materiali më i kërkuar dhe më i preferuar tek qarqet intelektu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.845Z

Enciklopedia, "Zgjohu": Të zhduket nga tregu

Lëvizja qytetare "Zgjohu", e mbështetur nga thuajse të gjitha partitë politike shqiptare, dhe disa institucione e OJQ të tjera do të kërkojë largimin e redaktorit kryesor Bllazhe Ristevski nga Akademia e Shkencave, si edhe tërheqjen nga tregu të këtij botimi. "Kërkojmë që Akademia e Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.362Z

Britania: Te hiqen disa pjese nga Enciklopedia

Ambasada britanike ne Shkup ka kerkuar qe nga Enciklopedia e botuar qe shkaktoi shume reagime, te hiqen disa pjese te caktuara. Me ane te nje letre drejtuar Akademise se Shkencave dhe Arteve te Maqedonise me te cilen kerkohet qe nga Enciklopedia e Maqedonise te nderrohet pjesa ku thuhet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.532Z

Tërhiqen maqedonasit, enciklopedia do të korrigjohet

Akademikët maqedonas do të korrigjojnë enciklopedinë. Vendimi u mor dje nga anëtarët e stafit të "Enciklopedisë së Maqedonisë", në një takim të zgjeruar në Akademinë e Shkencave. Në takim u vendos të korrigjohen disa përcaktime në publikimin e botimit të parë dhe të vazhdohet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.714Z

Shkup, “Zgjohu”: Te terhiqet enciklopedia

Levizja qytetare “Zgjohu”, e mbeshtetur nga thuajse te gjitha partite politike shqiptare dhe disa OJQ, permes nje proteste ka kerkuar terheqjen e enciklopedise se re te Maqedonise dhe largimin e redaktorit kryesor te saj, Bllazhe Ristevski nga Akademia e Shkencave. Perfaqesu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.195Z

Maqedoni, enciklopedia e re, pas tre vjetesh

Enciklopedia e re maqedonase do te jete gati per te dale ne treg vetem pas tre vjetesh. Keshtu kane bere te ditur dy akademiket Gjorgje Efremov dhe Mitko Maxhunkov, te cilet jane propozuar nga ASHAM si redaktore pergjegjes te enciklopedise se re. Gjithesej enciklopedia do te kete nente

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.496Z

Enciklopedia Maqedonase,gjysma e kopjeve u shit

SHKUP- Ish-kryeredaktori i Enciklopedisë Maqedonase, akademik Bllazhe Ristovski ka theksuar se gjysma e kopjeve të kësaj enciklopedie janë shitur dhe gjysma presin të dalin në treg. Ai në një intervistë për të përditshmen Utrinski Vesnik në Shkup ka theksuar se Enciklopedia Maqedonase a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama