Rezultate te kerkimit per termin: +Energjitik

Total: 1987
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.284Z

Urdhëri i Gjiknurit: Kontroll tëgjitha minierave në Bulqizë

TIRANË - Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri, ka urdhëruar sot kontrollin e të gjitha lejeve minerare në Bulqizë.Urdhëri është lëshuar gjatë ditës së sotme, ndërsa ministri i Energjitikës, ka urdhëru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.061Z

Kryeministri"harron" përsëri

Aleanca Qytetare për Mbrojtjen e Gjirit të Vlorës vëren me shqetësim që qeveria shqiptare vazhdon në rrugën e saj të faljes ose shitjes 1 euro të territorit të Gjirit të Vlorës, për qëllim gjenerimi energjie e biznesesh të huaja pa pyetur e përfillur aspak komunitetin e këtij gjiri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.438Z

Videoja Prifti Kam versionin origjinal. Do ja dorezoj prokurorise

Dritan Prifti deklaron se prova te pakontestueshme per cdo akuzë publike që bën. Ish- ministri i Energjitikë, përgënjeshtron pasardhësin e tij, për vërtetësinë e videos dhe manipulimeve që mund të jenë bërë me të.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.010Z

MEI: S’ka kusht me FMN për rritjen e çmimit të energjisë, opozita perhap panik

TIRANË- Ministria e Energjitikës ka theksuar se nuk do të ketë asnjë rritje të çmimit të energjisë. Në një sqarim për mediat MEI bën me dije edhe një herë se nuk ka asnjë marrëveshje me FMN në lidhje me &cced

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.158Z

Marreveshjet per ndertimin e gazsjellesit TAP

Përmbyllen marrëveshjet mes palës shqiptare dhe konsorciumit TAP për ndërtimin e gazsjellësit. Ministri i Energjitikës Haxhinasto dhe drejtori i përgjithshëm i TAP Tungland, firmosën marrëveshjen e përkohshme. “Shqipëria jo vet&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.147Z

PD Rama u jep miqve te tij HEC-in e Skavices

brbrPartia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama se po abuzon me pasurite e shqiptareve Grida Duma tha se ashtu sic beri me koncesionet ne shendetesi Rama ka mbyllur pa asnje lloj gare edhe pazarin per HEC-in e Skavices brbr brbrDeklarata e plote e Grida Dumesbrbr brbrNe muajin prill Partia Dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.110Z

Debati për CEZ, Braçe nxjerr Berishën nga salla e Kuvendit

Seanca e sotme parlamentare është shndërruar në një shkëmbim akuzash dhe kundërakuzash mes pozitës dhe opozitës. Deputeti Sali Berisha tha se nuk i detyrohet askujt asnjë qindarkë dhe akuzoi kryeministrin Rama se aferën më të madhe me CEZ e ka bërë ai. Ka qenë deputeti Erion Bra�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama