Rezultate te kerkimit per termin: +Eno

Meta: total 1000 / total_found 2049 / time 0.001 / keyword[0] eno / docs[0] 2049 / hits[0] 2895 /
Si u godit policia në Elbasan? Zbardhen detajet e sulmit nga dosja hetimore
  • 2019-01-23

Si u godit policia në Elbasan? Zbardhen detajet e sulmit nga dosja hetimore

Me përfundimin e ping-pongut mes organeve të drejtësisë për dosjen e ngjarjes së rëndë të ndodhur më shtator 2017 në hyrje të Tregut Agroushqimor në Elbasan, Prokuroria për Krimet e Rënda më në fund i ka përfunduar hetimet për goditjen që iu bë Policisë së Shtetit. Sipas dosje

Zbulohen emrat e 15 anëtarëve të rinj të Kryesisë së PD-së
  • 2019-01-19

Zbulohen emrat e 15 anëtarëve të rinj të Kryesisë së PD-së

Partia Demokratike ka tashmë kryesinë e re të përbërë nga 15 anëtarë. Ata janë emëruar në saj të votave që kanë marrë nga zgjedhjet e sotme. Ata janë: Dhurata Çupi; Endri Hasa; Enkelejd Alibeaj; Eno Bozdo; Fatbardh Kadilli; Flamur Noka; Florian Mima; Grida Duma; Izmira Ulqinaku; Jam

Ligji për Arsimin e Lartë, 51 pedagogë kërkojnë shfuqizimin
  • 2018-12-23

Ligji për Arsimin e Lartë, 51 pedagogë kërkojnë shfuqizimin

Pas Fakultetit të Shkencave Sociale, 51 pedagogë të Fakultetit të Filologjisë kanë nënshkruar një peticion për shfuqizimin e ligjit të Arsimit të Lartë. “Në vijim të qëndrimit mbështetës ndaj protestës së studentëve dhe kërkesave të tyre legjitime, ne, pedagogët e Fakult

Viti i Skënderbeut, yjet e muzikës shqiptare koncert në Itali
  • 2018-11-18

Viti i Skënderbeut, yjet e muzikës shqiptare koncert në Itali

Ermal Meta, Dua Lipa, Olen Çezari, Inva Mula, Kledi Kadiu, Genc Tukiçi, Reme Lahaj, Elhaida Dani, Lorik Cana, Eno Peci, Erza Muqolli: një kast i yjeve shqiptarë për koncertin Të Bashkuar në Muzikën dhe Kujtimin e Skënderbeut, organizuar nga Ambasada e Shqipërisë në Selinë e Shenjtë, i

Pranverë në Top Channel; Sezoni i ri me numrin më të madh të programeve të reja
  • 2018-09-10

Pranverë në Top Channel; Sezoni i ri me numrin më të madh të programeve të reja

Top Channel nisi sezonin e ri televiziv me paketën më të madhe të programeve të reja, por edhe atyre ekzistuese. Plot 25 produksione, një pjesë e të cilave kanë nisur transmetimit tashmë e të tjerat janë në orët e fundit të përgatitjes së premierave. Denis Dyrnjaja po sjell çdo di

No Pic available
  • 2018-08-02

Gaqo Çako, kur intepretonte La Boheme në Moskë

Gaqo Çako një prej personazheve më të njohur të operas shqiptare iku drejt pafundwsisw. Jeta e tij ishte në një farë mënyre është dhe rrugëtimi i operas shqiptare.Ka momente në jetën e secilit prej nesh që nuk mund ti harrojmë dot, pavarësisht viteve që ikin. E tillë ishte dhe Mo

Bulevardi i Ri, Bozdo-Ramës: Bllokove Bashën për të ndërtuar kullat
  • 2018-05-06

Bulevardi i Ri, Bozdo-Ramës: Bllokove Bashën për të ndërtuar kullat

Ish-nënkryetari i Tiranës, Eno Bozdo ka reaguar pas inaugurimit, siç thotë ai për të njëqindën herë të bulevardit të Tiranës. Bozdo iu përgjigj akuzave të Ramës në drejtim të ish-kreut demokrat të bashkisë Lulzim Basha. Sipas Bozdos, Rama bëri çmos që ta bllokonte implementimin