Rezultate te kerkimit per termin: +Eno

Meta: total 1000 / total_found 2049 / time 0.001 / keyword[0] eno / docs[0] 2049 / hits[0] 2895 /
Derë e hapur në Kanë
  • 2018-04-10

Derë e hapur në Kanë

Një film dhe histori tërësisht shqiptare në Kanë. Derë e hapur apo Open door, një bashkëpunim midis Shqipërisë, Kosovës dhe Italisë, me regjisor Florenc Papas dhe producent Eno Milkanin do të jetë pjesë e marketit të filmit si work in progress, ose si film i cili është ende në fa

Dinastia e artistëve Koço. Nga Tefta Tashko, te stërmbesa Anna
  • 2018-04-06

Dinastia e artistëve Koço. Nga Tefta Tashko, te stërmbesa Anna

Përveçse një divë në skenën shqiptare, Tefta Tashko Koço përfaqësonte edhe modelin e gruas të emancipuar. Të gjithë e kujtojnë me nostalgji Kur më vjen burri nga stani, apo pllakat e gramafonit me zërin e saj që bënë të njohur shpirtin muzikor të shqiptarëve, krahas edhe kompozi

Trafikuan 1 mijë shqiptarë, koka e organizatës është një shqiptaro-irlandez
  • 2018-03-24

Trafikuan 1 mijë shqiptarë, koka e organizatës është një shqiptaro-irlandez

One If By Land është ndoshta operacioni më i madh dhe më i suksesshëm që policia shqiptare ka kryer në koordinim me partnerët e saj si DEA amerikane dhe që u finalizua para një jave me arrestimin e 39 shtetasve. Dhe truri i kësaj superorganizate që trafikoi rreth 1 mijë shtetas shqiptar

Trafikuan 1 mijë shqiptarë, Krimet e Rënda lënë në burg 39 të arrestuarit
  • 2018-03-20

Trafikuan 1 mijë shqiptarë, Krimet e Rënda lënë në burg 39 të arrestuarit

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda është zhvilluar një seancë maratonë, e cila ka përfunduar me vendosjen e masës së sigurisë Arrest me burg për 39 të arrestuarit, mbi të cilët rëndon akuza për trafikimin e klandestinëve në SHBA, Kanada dhe Britaninë e Madhe. Pavarësisht masës s

Operacioni, Veliu jep detaje: U trafikuan 1 mijë shqiptarë
  • 2018-03-17

Operacioni, Veliu jep detaje: U trafikuan 1 mijë shqiptarë

Policia e Shtetit ka dhënë detaje në lidhje me operacionin masiv, ku u shkatërruan 7 grupe kriminale. Drejtori i policisë, Ardi Veliu deklaroi se janë lëshuar 51 urdhër-arreste. Ai shpjegoi si funksiononte kjo skemë dhe shumat që paguanin për të shkuar drejt SHBA dhe Kanadasë në mëny

Kryesia e PD, Basha me grup pune për ndryshimet statutore, përfshin kritikët
  • 2018-03-08

Kryesia e PD, Basha me grup pune për ndryshimet statutore, përfshin kritikët

Në ambientet e selisë së Partisë Demokratike ka nisur rreth orës 17:30 mbledhja e kryesisë së kësaj force politike, e cila është e para, pas asaj të shtatorit 2017, që u shoqërua me përplasje të ashpra verbale. Në këtë mbledhje, e cila zhvillohet pas përfundimit të analizës së

KLD pezullon tre gjyqtarët e Gjykatës së Apelit Durrës
  • 2018-02-09

KLD pezullon tre gjyqtarët e Gjykatës së Apelit Durrës

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur pezullimin nga detyra të tre gjyqtarë të Gjykatës së Apelit Durrës. Lajmin e ben me dije vetë KLD-ja përmes nje njoftimi në faqen e vet zyrtare. Gjyqtarët e pezulluar jane Petrit Çeno, Kliton Spahiu dhe Petraq Dhimitri. Njoftimi i KLD Nën dre