Rezultate te kerkimit per termin: +Eno

Meta: total 1000 / total_found 2049 / time 0.001 / keyword[0] eno / docs[0] 2049 / hits[0] 2895 /
No Pic available
  • 2017-09-30

Elbasani, histori vrasjesh. Krimet e pazbardhura që nisën në 2005

Ngjarja më e fundit kriminale në qytetin e Elbasanit, ku u godit mjeti i nëndrejtorit të policisë, ka detyruar policinë dhe prokurorinë që të rindërtojnë historikun e të gjitha konflikteve të rënda të armatosura dhe jo vetëm në këtë qytet, të cilat kanë mbetur të pazbardhura os

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-07-25

Basha thërret në takim 43 deputetët e zgjedhur të PD

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka thirrur në një mbledhje të 43 deputetët e sapo zgjedhur të opozitës. Burimet kanë bërë të ditur se takimi është kërkuar të zhvillohet në orën 11:30, teksa temë e bisedës do të jetë nisja e përgatitjes për legjislaturës e ardhshme si dhe diskut

No Pic available
  • 2017-06-18

Veliaj: Basha i vetmi kryetar bashkie që i dha vetes leje për shtesë kati

Nga Vora ku morri pjesë në takimin elektoral të Partisë Socialiste, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kërkoi votën e zgjedhësve për Edi Ramën, si e vetmja garanci për vijimin e reformave të nisura dhe si i vetmi aleat i pushtetit vendor në realizimin e projekteve që zhvill

Festivali i Muzikës Moderne në edicionin e tij të 6-të do të prezantohet në tre qytete të ndryshme
  • 2017-06-05

Festivali i Muzikës Moderne në edicionin e tij të 6-të do të prezantohet në tre qytete të ndryshme

Pas sukseseve të shënuara ndër vite në zhvillimin që ai pati në qytetin e Shkodrës, tashmë ky eveniment muzikor me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës do të organizohet në 3 qytete ku do të dhurojë spektakël për të gjithë të publikun. Më 9 Qershor, në orën 20:00 do të nis r

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze