Rezultate te kerkimit per termin: +Eno

Meta: total 1000 / total_found 2049 / time 0.001 / keyword[0] eno / docs[0] 2049 / hits[0] 2895 /
No Pic available
  • 2017-02-07

Arrestohet autori i dyshuar i vrasjes së tre anëtarëve të fisit Çapja

Është arrestuar në Holandë, 19 vjeçari Shkëlzen Hasanpapaj, atentatori i dyshuar i dy sulmeve ndaj fisit Çapja në Elbasan, i pari në shkurt të 2016-s ku humbën jetën tre anëtarë të fisit dhe i dyti disa muaj më pas, në qershor. I riu është arrestuar rreth një javë më parë nga

Gaqo Çako, jeta e një tenori nga Moska në Tiranë
  • 2017-01-26

Gaqo Çako, jeta e një tenori nga Moska në Tiranë

Më 14 janar Gaqo Çako një prej personazheve më të njohur të operas shqiptare mbushi 82 vjeç Më 14 janar Gaqo Çako një prej personazheve më të njohur të operas shqiptare mbushi 82 vjeç. Një rrugëtim jete, i cili në një farë mënyre është dhe rrugëtimi i operas shqiptare.Ka momen

No Pic available
  • 2017-01-24

Derbi El Classico: Tre gjyqtarë të Apelit Durrës nën hetim për korrupsion

Një treshe gjyqtarësh nga Durrësi janë nën hetim për korrupsion pasiv, pasi dyshohen se kanë përfituar një udhëtim për të parë ndeshjen Real Madrid Barcelona nga një biznesmen, palë në një gjykim civil. Flamur Vezaj/ BIRN Tre gjyqtarë të gjykatës së Apelit Durrës, Kliton Spahi

Përtej një rasti ryshfeti, mund të kemi një skandal më të madh: A po përdor Llalla dhe Rovena Gashi për qëllime dhe hakmarrje personale, Prokurorinë e Përgjithshme?
  • 2017-01-24

Përtej një rasti ryshfeti, mund të kemi një skandal më të madh: A po përdor Llalla dhe Rovena Gashi për qëllime dhe hakmarrje personale, Prokurorinë e Përgjithshme?

TemA Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimin për tre gjyqtarë të Apelit të Durrësit, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno. Ata akuzohen se iu është paguar një udhëtim për në Spanjë që të shikonin ndeshjen Real-Madrid Barcelona, nga biznesmeni Namik Sadiku. BIRN shkru

No Pic available
  • 2017-01-23

Tre gjyqtarë të Apelit Durrës nën hetim për korrupsion

Një treshe gjyqtarësh nga Durrësi janë nën hetim për korrupsion pasiv, pasi dyshohen se kanë përfituar një udhëtim për të parë ndeshjen Real Madrid Barcelona nga një biznesmen, palë në një gjykim civil. Tre gjyqtarë të gjykatës së Apelit Durrës, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri

Letër nga Durrësi/ Gjyqtari nën hetim, do bëjë djalin deputetë të PD në Durrës
  • 2017-01-23

Letër nga Durrësi/ Gjyqtari nën hetim, do bëjë djalin deputetë të PD në Durrës

Një nga gjyqtarët nën hetim se ka udhëtuar drejt Spanjës i paguar nga një biznesmen që ka pasur gjyq civil me të, Petrit Çeno, është babai i Enri Çeno, të cilin Lulzim Basha e ka projektuar si kandidat për deputet në Durrës. Enri Çeno u bë i njohur kohët e fundit, si mbështet

Panë ndeshjen Real-Barcelona me paratë e biznesmenit: Tre gjyqtarë të Apelit Durrës nën hetim për korrupsion
  • 2017-01-23

Panë ndeshjen Real-Barcelona me paratë e biznesmenit: Tre gjyqtarë të Apelit Durrës nën hetim për korrupsion

Tre gjyqtarë të gjykatës së Apelit Durrës, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno (ne foto me Nishanin) janë nën hetim për korrupsion pasiv nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Gjyqtarët dyshohen se janë sponsorizuar në dy udhëtime jashtë vendit nga një biznesmen durrsak,