Rezultate te kerkimit per termin: +Eno

Meta: total 1000 / total_found 2049 / time 0.001 / keyword[0] eno / docs[0] 2049 / hits[0] 2895 /
No Pic available
  • 2016-12-29

EMRAT/ Vettingu, këta janë 60 gjyqtarët e parë që do kontrollohen

Javët dhe muajit e parë të vitit 2017 do të shënjohen nga identifikimi, dokumentimi dhe më pas nga largimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar nga sistemi i drejtësisë. Nuk ka një afat të përcaktuar për nisjen dhe përfundimin e procesit të Vetingut, por ligji ka parashikuar g

EMRAT/ 60 gjyqtarë e parë që do kontrollohen nga vetting-u
  • 2016-12-29

EMRAT/ 60 gjyqtarë e parë që do kontrollohen nga vetting-u

Javët dhe muajit e parë të vitit 2017 do të shënjohen nga identifikimi, dokumentimi dhe më pas nga largimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar nga sistemi i drejtësisë. Nuk ka një afat të përcaktuar për nisjen dhe përfundimin e procesit të Vetingut, por ligji ka parashiku

No Pic available
  • 2016-12-28

Ndotja, propozimi: Jo makinë para 2005-s

Rreth 60% e ndotjes në rang vendi vjen si pasojë e automjeteve. Mosha mesatare e makinave që qarkullojnë aktualisht në Shqipëri është nga 15 në 20-vjeçarë. Ministria e Mjedisit po përgatit një propozim që parashikon përmirësimin e standardeve të emetimit të gazërave të automjetev

Ndotja nga automjetet, propozimi: Jo makinë para vitit 2005
  • 2016-12-27

Ndotja nga automjetet, propozimi: Jo makinë para vitit 2005

Rreth 60% e ndotjes në rang vendi vjen si pasojë e automjeteve. Mosha mesatare e makinave që qarkullojnë aktualisht në Shqipëri është nga 15 në 20-vjeçarë. Ministria e Mjedisit po përgatit një propozim që parashikon përmirësimin e standardeve të emetimit të gazërave të automjetev

No Pic available
  • 2016-12-22

Paga e 13-të dhe shpërblimet në bazë të performancës, jo për populizëm

Themeluesi i  kompanisë së punësimeve dhe trajnimeve The Headhuhter sh.p.k, Elton Ilirjani, i ftuar në emisionin e mëngjesit Wake Up në Top Channel, ku ishin të pranishëm edhe zv. Ministri i Financave Ervin Mete, si dhe kreu i Konfederatës së Sindikatave të Shqipërisë Kol Nikollaj, fol

Shpartallimi i PD-së nga veriu në jug: Një analizë tronditëse mbi gjendjen e opozitës, 6 muaj para zgjedhjeve
  • 2016-12-15

Shpartallimi i PD-së nga veriu në jug: Një analizë tronditëse mbi gjendjen e opozitës, 6 muaj para zgjedhjeve

Forca më e madhe politike në vend 6 muaj përpara ditës së zgjedhjeve ende nuk ka gati strukturat e saj në bazë. Nga jugu në veri, ka përplasje të brendshme, konflikte, përçarje por edhe një çorganizim të organizuar. Përgjegjësit mund të jenë disa, që nga baza deri tek veprime

BIRN: Të gjitha detajet që ndihmuan në vendimin për lirimin e Lulzim Berishës
  • 2016-12-14

BIRN: Të gjitha detajet që ndihmuan në vendimin për lirimin e Lulzim Berishës

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë që liria e parakohshme e Lulzim Berishës erdhi  si pasojë e vendimeve të debatueshme të gjykatave, por edhe nga garancia për punësim që ofroi kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako për të. Nga Aleksandra Bogdani, Besar Likmeta Bile