Rezultate te kerkimit per termin: +Enrico +Letta

Total: 354
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.451Z

Enrico Letta dorezon doreheqjen

Presidenti i Republikës, Giorgio Napolitano, nisi pa humbur kohë konsultimet me palët politike, pas dorëheqjes së Enrico Lettës nga posti i kryeministrit. Kryetari i shtetit deklaroi se duhet një zgjidhje e shpejtë, për t’iu përgjigj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.470Z

Itali, kryeministri Enrico Letta njofton dorëheqjen nga detyra

Kryeministri italian, Enrico Letta njoftoi pak më parë planet e tij për të paraqitur dotrëheqjen, menjëherë pas një votimi të partisë së tij, ku anëtarët e kryesisë së PD-së kanë mbështetur ndryshimin e kabinetit qeveritar në Itali. Pas vendimeve të marra gjatë ditës së sotme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.111Z

Itali, Enrico Letta pranon propozimin për të qenë kryeministër

24-04-2013 / Gazeta 55 Zëvendëssekretari i Partisë Demokratike në Itali, Enrico Letta ka pranuar propozimin e Presidentit Napolitano për të qenë Kryeministër.Pas marrjes së mandatit për të formuar Qeverinë, Letta u shpreh se e ka pran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.188Z

Itali, Enrico Letta drejt dorëheqjesPartia e tij nuk i jep votëbesimin

ROME- Kryeministri italian Enrico Letta, do të japë dorëheqjen ditën e premte datë 14 shkurt. Kjo është ajo çka është deklaruar nga vetë ai, pas votimit të bërë në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike pasditen e të enjtes. Përfaqësuesit e kësaj partie, aprovuan me 136 vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.436Z

Enrico Letta merr votebesimin ne parlament me 370 vota pro

Enrico Letta, kryeministri aktual i Italise, arriti te marre votebesimin e kerkuar ne parlament. 370 vota pro, 212 kunder dhe 2 abstenime ishin votat e parlamentit italian ne favor te qeverise Letta. Letta ka premtuar gjate dites para parlamentit dhe elektoratit mbeshtetes se do të luftojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.651Z

Itali, Berlusconi mohon zërat se do rrëzojë qeverinë Enrico Letta

Ish-kryeministri italian dhe udhëheqësi i Partisë së Qëndrës së djathtë, Silvio Berlusconi, ka mohuar zërat se ai po planifikon të rrëzojë qeverinë e koalicionit të Enrico Letta. Ndërsa firmosi një referendum  për reformat  e Drejtësisë, ai u tha gazetarëve se ai nuk do të  s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.883Z

Java vendimtare e Enrico Letta-s

Java që sapo filloi do të jetë vendimtare për qeverinë e kryesuar nga Enrico Letta të cilit i mbërriti dorëheqja e pakthyeshme e pesë ministrave të partisë së Silvio Berlusconit. Lideri i djathtë, katër herë kryem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama