Rezultate te kerkimit per termin: +Enrico +Letta

Total: 354
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.470Z

Itali, kryeministri Enrico Letta njofton dorëheqjen nga detyra

Kryeministri italian, Enrico Letta njoftoi pak më parë planet e tij për të paraqitur dotrëheqjen, menjëherë pas një votimi të partisë së tij, ku anëtarët e kryesisë së PD-së kanë mbështetur ndryshimin e kabinetit qeveritar në Itali. Pas vendimeve të marra gjatë ditës së sotme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.111Z

Itali, Enrico Letta pranon propozimin për të qenë kryeministër

24-04-2013 / Gazeta 55 Zëvendëssekretari i Partisë Demokratike në Itali, Enrico Letta ka pranuar propozimin e Presidentit Napolitano për të qenë Kryeministër.Pas marrjes së mandatit për të formuar Qeverinë, Letta u shpreh se e ka pran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.188Z

Itali, Enrico Letta drejt dorëheqjesPartia e tij nuk i jep votëbesimin

ROME- Kryeministri italian Enrico Letta, do të japë dorëheqjen ditën e premte datë 14 shkurt. Kjo është ajo çka është deklaruar nga vetë ai, pas votimit të bërë në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike pasditen e të enjtes. Përfaqësuesit e kësaj partie, aprovuan me 136 vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.436Z

Enrico Letta merr votebesimin ne parlament me 370 vota pro

Enrico Letta, kryeministri aktual i Italise, arriti te marre votebesimin e kerkuar ne parlament. 370 vota pro, 212 kunder dhe 2 abstenime ishin votat e parlamentit italian ne favor te qeverise Letta. Letta ka premtuar gjate dites para parlamentit dhe elektoratit mbeshtetes se do të luftojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.651Z

Itali, Berlusconi mohon zërat se do rrëzojë qeverinë Enrico Letta

Ish-kryeministri italian dhe udhëheqësi i Partisë së Qëndrës së djathtë, Silvio Berlusconi, ka mohuar zërat se ai po planifikon të rrëzojë qeverinë e koalicionit të Enrico Letta. Ndërsa firmosi një referendum  për reformat  e Drejtësisë, ai u tha gazetarëve se ai nuk do të  s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.883Z

Java vendimtare e Enrico Letta-s

Java që sapo filloi do të jetë vendimtare për qeverinë e kryesuar nga Enrico Letta të cilit i mbërriti dorëheqja e pakthyeshme e pesë ministrave të partisë së Silvio Berlusconit. Lideri i djathtë, katër herë kryem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.185Z

Itali, kryeministri Enrico Letta jep dorëheqjen: Falenderoj ata që më kanë ndihmuar

ROME - Kryeministri i Italisë, Enrico Letta ka dhënë sot dorëheqjen. Një votim brenda partisë së tij vendosi që të mbështesë një qeveri të re, që do të udhëhiqet prej liderit të "Partisë Demokratike", Matteo Renzi. Rreth orës 13:00 kryeministri shkroi në profilin e tij në &ldqu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama