Rezultate te kerkimit per termin: +Enrico +Letta

Total: 354
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.651Z

Itali, Berlusconi mohon zërat se do rrëzojë qeverinë Enrico Letta

Ish-kryeministri italian dhe udhëheqësi i Partisë së Qëndrës së djathtë, Silvio Berlusconi, ka mohuar zërat se ai po planifikon të rrëzojë qeverinë e koalicionit të Enrico Letta. Ndërsa firmosi një referendum  për reformat  e Drejtësisë, ai u tha gazetarëve se ai nuk do të  s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.883Z

Java vendimtare e Enrico Letta-s

Java që sapo filloi do të jetë vendimtare për qeverinë e kryesuar nga Enrico Letta të cilit i mbërriti dorëheqja e pakthyeshme e pesë ministrave të partisë së Silvio Berlusconit. Lideri i djathtë, katër herë kryem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.185Z

Itali, kryeministri Enrico Letta jep dorëheqjen: Falenderoj ata që më kanë ndihmuar

ROME - Kryeministri i Italisë, Enrico Letta ka dhënë sot dorëheqjen. Një votim brenda partisë së tij vendosi që të mbështesë një qeveri të re, që do të udhëhiqet prej liderit të "Partisë Demokratike", Matteo Renzi. Rreth orës 13:00 kryeministri shkroi në profilin e tij në &ldqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.067Z

Enrico Letta emërohet kryeministër i Italisë: Duhen veprime urgjente

Itali- Enrico Letta është vendosur të bëhet kryministër i ri i Italisë, pasi presidenti Giorgio Napolitano i kërkoi mesditën e sotme të formonte një qeveri koalicioni të gjerë. Emërimi i zotit Letta, udhëheqës aktualisht i Partisë Demokratike të qendrës së majtë, mund të arrijë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.238Z

Itali Enrico Letta asnje rezultat diten e pare per qeverine e re

Ne fund te dites se pare te konsultimeve Kryeministri i mandatuar italian Enrico Letta nuk ka arritur asnje rezultat. Ai deklaroi se diten e premte do ja kushtoje reflektimit per te vleresuar a ekzistojne kushtet per te pranuar formimin e qeverise dhe per t’u prezantuar ne Parlament per votbes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.428Z

Rama vizitë zyrtare në Itali, takim me kryeministrin Enrico Letta

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë të enjten drejt Italisë për një vizitë pune dhe pasdite do te pritet nga kryeministri italian Enrico Letta. Lajmin e bejne me dije mediat italiane, duke iu referuar nje komunikate shtypi nga qeveria. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i shoqëruar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.235Z

Itali, Enrico Letta në punë për të krijuar qeverinë

25-04-2013 / Gazeta 55 Postet më të rëndësishme mbeten Ministria e Brendshme dhe e DrejtësisëFjalët kryesore Letta i shqiptoi që në përballjen e parë me gazetarët:"Qeveria nuk do të lindë domosdoshmërisht". Dita e sotme

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama