Rezultate te kerkimit per termin: +Ervin +Salianji

Meta: total 658 / total_found 658 / time 0.000 / keyword[0] ervin / docs[0] 9622 / hits[0] 13491 / keyword[1] salianji / docs[1] 958 / hits[1] 2110 /
Zbardhen emrat e Komisionit Hetimor për Cakajn dhe DSIK
  • 2019-01-31

Zbardhen emrat e Komisionit Hetimor për Cakajn dhe DSIK

Mësohen emrat e Komisionit Hetimor për Gent Cakajn dhe DSIK. Raportohet se komisioni do të ketë nëntë anëtarë. Nga Partia Demokratike, pjesëtarë të komisionit do të jenë deputetët: Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji, Xhemal Gjunkshi; nga LSI do të jetë Luan Rama, ndërsa nga Partia So

Rikthimi i regjimit të vizave, reagon delegacioni i BE: Pakti i ri me Frontex
  • 2019-01-29

Rikthimi i regjimit të vizave, reagon delegacioni i BE: Pakti i ri me Frontex

Partia Demokratike thuri ditën e djeshme një varg akuzash në drejtim të qeverisë Rama, teksa mbështetej te marrëveshja mes Shqipërisë dhe BE-së për kontrollin e kufirit që u diskutua në Komisionin e Sigurisë, për të konstatuar një rikthim të mundshëm të regjimit të vizave. Paral

A po i përcjell Salianji mesazhe të koduara Lulzim Bashës?
  • 2019-01-25

A po i përcjell Salianji mesazhe të koduara Lulzim Bashës?

Një nga zërat më aktivë dhe më opozitarë të Partisë Demokratike, jo vetëm në Parlament, Ervin Salianji, duket se nuk është më në pozitat e dikurshme. Ai është dorëhequr nga posti i sekretarit të grupit parlamentar të PD-së pak ditë pasi mbeti jashtë kryesisë së PD-së. Por aj

Protesta e 16 shkurtit, gazeta Shqip zbardh planin e organizimit
  • 2019-01-25

Protesta e 16 shkurtit, gazeta Shqip zbardh planin e organizimit

Gazeta “Shqip” ka zbardhur planin e opozitës për nisjen e përgatitjeve të protestës kombëtare të 16 shkurtit, e cila parashikon të japë një sinjal të fortë kundër qeverisë së kryeministrit Rama, ku qëllimi final është rrëzimi i tij nga pushteti. Për të arritur këtë

Dorëheqja nga PD, Salianji: Jam shembull në politikë, por jo kokë
  • 2019-01-25

Dorëheqja nga PD, Salianji: Jam shembull në politikë, por jo kokë

Dorëheqja e Ervin Salianjit nga posti i Sekretarit të Grupit Parlemntar në PD, menjëherë pas disfatës së tij në zgjedhjet për Kryesinë e re, duket se ka ndezur luftën brenda partisë kryesore opozitare. Vetë deputeti Salianji në emisionin Politika Online, teksa ka shpejguar aresyet që

No Pic available
  • 2019-01-24

Rrëzimi i Ramës, nga 2 deri më 12 shkurt në rrethe do

Opozita e bashkuar ka bërë thirrje për zhvillimin e një proteste popullore më 16 shkurt, ku do të kërkohet rrëzimi i qeverisë së Edi Ramës, por njëkohësisht do të testohet besimi në popull, pasi sipas parlajmërimeve të Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, gjasat janë që vendi të

Vjedhja më e madhe në 25 vite, Nazarko: Ja pse PD svjen kurrë më në pushtet
  • 2019-01-23

Vjedhja më e madhe në 25 vite, Nazarko: Ja pse PD svjen kurrë më në pushtet

Diskutimet për zgjedhjet që nxorën anëtarët e rinj të Kryesisë së Partisë Demokratike në emisionin Dritare në News 24 janë tensionuar, teksa gazetarja Anila Basha ka shpërthyer kundër këtij procesi, duke e cilësuar të manipuluar. Tre përfaqësuesit e PD-së në panel, Fatbardh Kad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama