Rezultate te kerkimit per termin: +Ervin +Salianji

Meta: total 658 / total_found 658 / time 0.000 / keyword[0] ervin / docs[0] 9622 / hits[0] 13491 / keyword[1] salianji / docs[1] 958 / hits[1] 2110 /
E diela sportive, Rama ironizon Bashën me një video-montazh
  • 2018-12-16

E diela sportive, Rama ironizon Bashën me një video-montazh

Kryeministri Edi Rama ka postuar një videomontazh në Instagram ku ka ironizuar Lulzim Bashën. Edi Rama bashkangjitur kësaj videoje, ku persoanzhe të montuara janë kreu i opozitës, Sali Berisha, Jozefina Topalli, Astrit Patozi, Ervin Salianji, etjr, ai ka shkruar: E diela sportive.

Salianji e Boçi i përplasin Ramës në fytyrë ligjin e Arsimit të Lartë (FOTO)
  • 2018-12-13

Salianji e Boçi i përplasin Ramës në fytyrë ligjin e Arsimit të Lartë (FOTO)

Rikthimi i një pjese të opozitës në Kuvend është shpoqëruar me tensione në sallë, ku deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka tentuar të mos lejojë të flas kryeministri Rama gjatë seancës plenare. Salianji është afruar pranë foltores, por rreth tij është formuar kordoni i gardistëve.

Opozita thyen bojkotin, 4 deputetë të PD dhe 4 të LSI-së në Kuvend
  • 2018-12-13

Opozita thyen bojkotin, 4 deputetë të PD dhe 4 të LSI-së në Kuvend

Kuvendi është mbledhur në seancë plenare, ndërsa para godinës ka nisur protesta e studentëve. Amendamentet e propozuara nga LSI kanë kthyer në Kuvend një pjesë të deputetëve të opozitës pas muaj të tërë bojkot. Në sallë janë deputetët  Petrit Vasili, Luan Rama, Floida Kerpaçi

Hajdari kundër PS-PD-LSI: Boll me show! Studentët janë ngopur me politikë
  • 2018-12-13

Hajdari kundër PS-PD-LSI: Boll me show! Studentët janë ngopur me politikë

Ndryshe nga çka vendosur Grupi Parlamentar i PD, për tu përfaqësuar në seancën e sotme plenare me vetëm 4 deputetë që do të kërkonin votimin e amendamenteve të propozuar nga LSI për ti dalë në mbështetje studentëve, deputetja Rudina Hajdari është e pranishme në sallë dhe madje n

Protesta e studentëve, Salianji: Rama promovon të paaftët, godet ekselentët
  • 2018-12-06

Protesta e studentëve, Salianji: Rama promovon të paaftët, godet ekselentët

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka përkrahur protestën e të rinjve, të cilët sipas tij janë shtresa më e goditur nga qeveria. Në një postim në Facebook, Salianji thekson se Rilindja po promovon më të paaftët, ndërkohë që të rinjtë ekselent po largohen masivisht nga Shqipëria. Sh

Loja e bojkotit! 7 deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatin falë Vettingut
  • 2018-12-05

Loja e bojkotit! 7 deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatin falë Vettingut

Atëherë kur nuk pritej që mes qeverisë dhe opozitës të kishte konsensus, pasi kryedemokrati Lulzim Basha kishte theksuar se nuk kthehen në Kuvend apo Komisionet Parlamentare pa garantuar zgjedhje të lira dhe largimin e qeverisë së krimit, ka ndodhur edhe supriza e madhe. Deputetë të mazh

No Pic available
  • 2018-11-30

Zhdukja e 80 personave në Vlorë, PD: Do rihapim hetimet

Partia Demokratike pretendon se ka mundur të provojë zyrtarisht denoncimin për të zhdukurit e bandave të drogës në Vlorë. Deputeti Ervin Salianji tha gjatë një deklrate për mediat se në zonën elektorale të Kryeministrit në 3 vjet janë denoncuar si të rrëmbyer e të zhdukur 80 perso

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama