Rezultate te kerkimit per termin: +Ervin +Salianji

Meta: total 658 / total_found 658 / time 0.000 / keyword[0] ervin / docs[0] 9622 / hits[0] 13491 / keyword[1] salianji / docs[1] 958 / hits[1] 2110 /
No Pic available
  • 2018-11-25

Unaza e Re, Salianji nga seanca: Prokuroria paraqet si provë 5 bidona

Përplasja me policinë në nisje të procesit gjyqësor, nuk i pengoi deputetët e opozitës që të futeshin në sallën e Gjykatës së Tiranës, ku pritet të vendoset masa e sigurisë për 11 protestuesit e Unazës së Re që janë arrestuar pas tubimit para Kuvendit. Nga seanca, deputeti i Par

Nis seanca gjyqësore për protestuesit e Astirit, banorët: Lironi djemtë tanë!
  • 2018-11-25

Nis seanca gjyqësore për protestuesit e Astirit, banorët: Lironi djemtë tanë!

Në Gjykatën e Tiranës është duke u zhvilluar seanca gjyqësore për 11 banorët e zonës së Astirit që u arrestuan pas protestës para Parlamentit, ku pati përplasje me policinë e shtetit dhe 15 persona nga të dy palët u lënduan. Arrestimi i këtyre protestuesve është bërë për vepra

Protesta, policia procedon Bashën dhe deputetët e opozitës
  • 2018-11-25

Protesta, policia procedon Bashën dhe deputetët e opozitës

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Gjithashtu janë proceduar edhe deputetët demokratë Ervin Salianji e Klevis Balliu. Procedimi penal për ta ndodh për protestën e datës 23 nëntor. Procedim penal është dhënë edhe për deputetë të tjerë

Avokati  Ramës: Unaza, rruga e funeralit tënd politik, Salianji: Standard i zi!
  • 2018-11-25

Avokati Ramës: Unaza, rruga e funeralit tënd politik, Salianji: Standard i zi!

Gjykata e Tiranës vendosi sot të lërë të lirë me detyrim paraqitje 10 nga protestuesit e Astirit dhe të mbajë në qeli një prej tyre, pasi ishin arrestuar më 22 nëntor, pak pas tubimit që degjeneroi në përplasje me policinë te Parlamenti. Pavarësisht vendimit, banorët e tjerë që p

Lirohen 10 nga protestuesit e Astirit, një mbetet në burg (EMRI)
  • 2018-11-25

Lirohen 10 nga protestuesit e Astirit, një mbetet në burg (EMRI)

Dorian Protoduari i arrestuar te Spitali i Traumës në Tiranë Dhjetë nga 11 të arrestuarit pas protestës së banorëve të Astirit para Parlamentit, janë liruar sot nga Gjykata e Tiranës, në një seancë që ka zgjatur rreth 3 orë e 30 minuta. Ndërkohë njëri prej tyre, Dorian Protoduari,

Italia i përbuz mafiozët, në Shqipëri qeveria drejton me votat e tyre
  • 2018-11-24

Italia i përbuz mafiozët, në Shqipëri qeveria drejton me votat e tyre

Ka qenë deputeti Ervin Salianji ai që ka kërkuar sot arrestimin e kreut të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.  Sipas tij strategjia e Edi Ramës për ta shitur bashkëpunimin me krimin si normalitet politik synon të mpijë reagimin e shoqërisë, kërkon të imponojë pranimin e krimit si

Do vritesh me snajper, verifikohet kërcënimi ndaj deputetit
  • 2018-11-22

Do vritesh me snajper, verifikohet kërcënimi ndaj deputetit

Do të vritesh me snajper, është një nga fjalët kërcënuese që i është drejtuar  deputetit demokrat Ervis Salianji. pak ditë më parë, në kulmin e shpërthimit të çështjes Dako dhe daljen e përgjimeve të prokurorisë për të pas operacionit Vol-vo4. Letra mban datën  31 tetor 201