Rezultate te kerkimit per termin: +Esht

Meta: total 1000 / total_found 9246 / time 0.004 / keyword[0] esht / docs[0] 9246 / hits[0] 12221 /
Macron do ta shpëtojë Europën
  • 2019-03-17

Macron do ta shpëtojë Europën

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN
  • 2019-03-17

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

No Pic available
  • 2019-03-14

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti

30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 1989). Vinte nga Tomorica, nga Mali i Tomorrit ose Olimpi i shqiptarëve. Në vitin 1932

Pse protestat paqësore u shndërruan në brutale në Algjeri?
  • 2019-03-10

Pse protestat paqësore u shndërruan në brutale në Algjeri?

Ishin protetat m t ashpra deri tani kundr presidentit n mosh t thyer Bouteflika: Dhejtra mijra protestuan paqsisht vetm n Algjer, edhe pse autoritet donin t’i ndalonin. Por m pas atmosfera u prshkallzua. Prleshje n rrug, 200 t plagosur, nj muze i plakitur: N valn e protests masive kundr presid

Neymar: Mbappe, shumë shpejt një ndër më të mirët e historisë
  • 2019-03-04

Neymar: Mbappe, shumë shpejt një ndër më të mirët e historisë

Neymar nuk ka asnjë dyshim: Kylian Mbappe shumë shpejt do të shndërrohet në një prej lojtarëve më të mirë të historisë së futbollit. Neymar, i cili po shërohet nga një lëndim në shputën e këmbës, në një intervistë për transmetuesin brazilian Globo deklaroi: Marrëdhënia që

No Pic available
  • 2019-02-27

Berisha: Gazi që u përdor në protestë ishte i kohës së Millosheviçit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në Facebook një mesazh, siç pretendon ai të një oficeri ushtarak nga Kosova. Sipas tij, gazi lotsjellës që u përdor dje në protestën e Tiranës ishte helmues. Gazi helmues qe u përdor dje ne Tirane është i kohës se Milloshe

Një kërcim me Arta Dobroshin
  • 2019-02-20

Një kërcim me Arta Dobroshin

– Ti na bëre të këcenim të gjithë! – i them aktores Arta Dobroshi. Ajo qesh. – Atëherë do doja ta fotografoja për mua këcimin tuaj, – vazhdoj unë. – Megjithë qef, – përgjigjet ajo dhe u tërhoq në sfondin e bukur të asaj salle në «Hôtel Raphael»,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama