Rezultate te kerkimit per termin: +Esht

Meta: total 1000 / total_found 9246 / time 0.004 / keyword[0] esht / docs[0] 9246 / hits[0] 12221 /
No Pic available
  • 2016-05-30

Një person i shmanget kontrolleve, bllokohet aeroporti

Në aeroportin e Këln-Bonit u dha alarm dhe u bllokua Terminali 1, pasi një person u devijon kontrolleve duke kaluar zonën e sigurisë. Si rrjedhojë Terminali 1 është avakuuar dhe pasagjerët po kontrollohen sërish. Terminali 1 në aerportin e Këln-Bonit në Gjermani është bllokuar. Avio

No Pic available
  • 2016-05-29

PD dhe PS përplasen sërish për dekriminalizimin

Partia Socialiste ka kërkuar sërish shpjegime nga demokratët për deputetët e inkriminuar që u zbuluan nga formularët e dekriminalizimit. Olta Xhaçka: Lulzim Basha e Sali Berisha, të dy bashkë, nuk thonë asnjë fjalë. Nuk guxojnë të flasin as për Flamur Nokën që ka bërë deklarim t

No Pic available
  • 2016-05-28

Një shqiptare e arrestuar për vrasjen e një të moshuare në Peruxhia

Policia e qytetit të Peruxhias ka arrestuar me akuzën e vrasjes shqiptaren 53 vjecare Renata K. Sipas Policisë italiane shqiptarja eshtë autorja e vrasjes së 73 vjecares italiane ne origjinë hebreje Daniela Pacifici, e gjetur e vdekur në banesën e saj. Vdekja e se moshuarës italiane është

Propozimi i Patozit: Vitin tjetër zgjedhje të përgjithshme dhe lokale bashkë
  • 2016-05-27

Propozimi i Patozit: Vitin tjetër zgjedhje të përgjithshme dhe lokale bashkë

Deputeti demokrat Astrit Patozi iu drejtua me një propozim kreut të qeverisë Edi Rama, për mbajtjen vitin e ardhshëm të zgjedhjeve të përgjithshme, por edhe atyre lokale bashkë, pasi sipas tij, kjo është e vetmja rrugë në situatën e jashtëzakonshme në të cilën ndodhet vendi. Ng

No Pic available
  • 2016-05-27

Branko Merxhani: Goethe si një prallë

Si shkruanin paraardhësit Goethe si një prallë Branko Merxhani Botuar më 1932 Mund të nis edhe unë të shkruaj gjë a gjë mbi Goethe-n me po ato fjalë me të cilat nis parathënien e botimit të 100-të të librit së tij pertë, një shkrimtar gjerman I kohës së sotme: Kur isha djalë ki

KE për zonat bregdetare në Shqipëri: Situata në disa zona është përkeqësuar në 3 vitet e fundit
  • 2016-05-27

KE për zonat bregdetare në Shqipëri: Situata në disa zona është përkeqësuar në 3 vitet e fundit

Në një intervistë eskluzive për ABC News, zëdhënësi i Komisionit Europian për mjedisin, çështjet detare dhe peshkimin, Enrico Brivio nxjerr na pah, se monitorimi që agjensia europiane e mjedisit i ka bêrë ujërave bregdetare në Shqipëri tregon, se situata në disa site bre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama