Rezultate te kerkimit per termin: +Esht

Meta: total 1000 / total_found 9246 / time 0.004 / keyword[0] esht / docs[0] 9246 / hits[0] 12221 /
MANDATET E DJEGURA DHE ALIBIA E BASHËS!
  • 2019-02-19

MANDATET E DJEGURA DHE ALIBIA E BASHËS!

Nga Zilie FEÇI Pas të shtunës, e hëna duket si dita e dytë më e lumtur e Lulzim Bashës. Të shtunën e protestës u ekzaltua deri në atë farë feje, sa tha se kryeministri ra dhe se Ramën askush nuk e njeh më si shefin e qeverisë. Ndërsa të hënën, një tjetër lëvizje nga kampi opoz

Kultura e urrejtjes
  • 2019-02-18

Kultura e urrejtjes

A mund të flitet për një kulturë të urrejtjes edhe sot në fillimin e mijëvjeçarit të tretë? Shtrimi i një pyetje të tillë mund të duket i çuditshëm, madje dikush mund të mendojë se urrejtja ska të bëjë me kulturën. Por me kë ka të bëjë atëherë kur ajo është pjesë e bot

«Territoret e shpirtit»
  • 2019-02-12

«Territoret e shpirtit»

(Në vend të parathënies) I dashur Luan, Libri yt «Territoret e shpirtit» është një mënyrë për të vazhduar fillin e ndërprerë të bashkëpunimin tonë të vjetër. Më 2001, unë botova librin tënd dy-gjuhësh «Mbulomëni me një copëz qiell», mbi dramën e emigrantëve dhe të mër

No Pic available
  • 2019-02-09

Panucci zbërthehet para Evropianit: Hysaj duhet të luajë, po më telefonoi Reali

Në prag të grumbullimit të parë për aventurën e re të kualifikueseve për kampionatin Europian, Christian Panucci tregon në një intervistë për Top Channel parapërgatitjet e kësaj ere të dytë të tij, pas një asaj të Ligës së Kombeve aspak pozitive. Tani po i shohim të gjithë, ja

No Pic available
  • 2019-02-08

Sms-të e zbuluara/ Lala i Elbasanit e ka ndarë mendjen, ndërsa Gjushi

Biseda e zbuluar nga A2 News, ku ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku komunikon me deputetin e PS-së Sadi Vorpsi dhe së bashku thurin plane për mënyrën se si do të fitojnë zgjedhjet në Bashkinë e Vorës, ka edhe detaje të tjera interesante. Përveçse e quajnë krye

Si do e shkulim atë plehrën, zbulohen SMS e ministres Balluku me deputetin e PS
  • 2019-02-08

Si do e shkulim atë plehrën, zbulohen SMS e ministres Balluku me deputetin e PS

Përveç debateve në Kuvend, deputetët me njëri-tjetrin shkëmbejnë dhe mesazhe të cilat mundohet ti ruajnë nga kamerat. Këtë herë ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku dhe deputeti i PS, Sadi Vorpsi kanë rënë pre e kamerave dhe u janë zbuluar mesazhet q

Diana Çuli: Europa e bashkuar, e cenuar nga rrymat e kundërta
  • 2019-02-06

Diana Çuli: Europa e bashkuar, e cenuar nga rrymat e kundërta

30 shkrimtarë evropiane, mes tyre edhe shkrimtari shqiptar Ismail Kadare, kanë nënshkruar një letër të botuar në gazetën Liberation disa ditë më parë, ku vënë alarmin për kërcënimet që po i kanosen kontinentit tonë, për braktisjen e tij nga aleatët tradicionalë, si SHBA dhe Brit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama